Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Elon Musk’ın Devralmasının Ardından Kripto’nun Twitter’ı Nasıl Değiştirebileceğini Tahmin Ediyor

 Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Elon Musk’ın Devralmasının Ardından Kripto’nun Twitter’ı Nasıl Değiştirebileceğini Tahmin Ediyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, merkezi olmayan sosyal medyanın (DeSo), muhtemelen Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla başlayarak yükselişe geçtiğini söyledi.

Armstrong, ekonomik düşünce kuruluşu Milken Institute ile yaptığı röportajda hisseler Musk, popüler platformu Web3 tabanlı bir uygulamaya dönüştürürse, merkezi olmayan Twitter’ın nasıl görünebileceğine dair vizyonu.

“Genel olarak, bunun ifade özgürlüğüne yönelik iyi bir çaba olduğunu düşünüyorum. Bence özgürlüğün her türlüsü savunmaya değer ve kripto paranın çoğu ekonomik özgürlükle ilgili. İfade özgürlüğü başka bir versiyondur. Bence Twitter’ın merkezi olmayan bir protokolü benimsemesi için bir fırsat var ve tıpkı muhtemelen merkezi olmayan finans olan DeFi’yi duymuş olduğunuz şekilde. DeSo adında bir tane daha var, ademi merkeziyetçi sosyal medya, ortaya çıkan başka bir alan.

Pek çok ekip aslında orada, ‘Sosyal medya için, kimliğimin, tüm içeriğin, tüm beğenilerin ve takipçi grafiklerinin bir şirketin sahibi olduğu anlamına gelmediği, merkezi olmayan bir protokol yapabilir miyiz’ diye bakıyor. Belki kendi kimliğime, merkezi olmayan bir kimliğe sahip olabilirim ve bir şey gönderdiğimde IPFS’de saklanabilir [Interplanetary File System] veya merkezi olmayan bir defterde Filecoin.’

Herhangi biri, tüm bu bilgileri orada tüketmesi ve kullanıcıya çeşitli şekillerde göstermesi için bir müşteri yapabilir. Bu arada, her birinin kendi türde bir içerik denetleme politikası olabilir. Ancak veriler, kimlik, takipçi grafikleri, özünde bir kamu malı haline geldi ve buna erişimi demokratikleştirdi. Bence bu, Twitter’ın gidebileceği yönlerden biri.”

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya tarafından desteklenen bir kripto projesi, Merkezi Olmayan Sosyal’in (DESO), Armstrong’un tanımladığı ekosistem içinde hızla yükselen platformlardan biri olduğunu söyledi. Projenin yerel tokeni DESO, geçen yılın Aralık ayında Coinbase tarafından listelendi, sosyal medya platformu Mart ayında 1.500.000 kullanıcıya ulaştı ve haberlerden kısa bir süre sonra onu parabolik rallilere gönderdi.

Palihapitiya, DESO’dan bahsetti Ekim 2021 enflasyona karşı korunmak için yaptığı yatırım sepetinin bir parçası olarak.

“Orta vadeli enflasyon konusunda çok endişeliyim… Üç şeye sahip olmak istiyorum: hiper büyüme [firms]… nakit yaratan varlıklar… ve sonra birbiriyle ilişkili olmayan varlıklara sahip olmak istiyorum: Bitcoin, Solana, DESO, birçok DeFi [decentralized finance] protokoller çünkü bu harika bir sezgisel korunma önlemi…”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Quanrong Huang/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap