Coinbase CEO’su Çalışan İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Tartışmasını Ele Aldı

 Coinbase CEO’su Çalışan İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Tartışmasını Ele Aldı

Önemli Çıkarımlar

Coinbase, önden çalışan ve içeriden öğrenenlerin ticaretini önlemek için listeleme prosedürlerini değiştiriyor. Borsa, ileriye dönük olarak, listeleme kararlarını yalnızca, önde gelenlerin yararlanabileceği herhangi bir zincir üstü veri sinyalinin yayınlanmasını önlemek için teknik entegrasyonlar gerçekleştirmeden önce yayınlayacaktır. Şiddetle eleştirilmesine rağmen Coinbase, “yasal ve güvenli olan her varlığı” listelemeye devam edeceğini söyledi. Bu makaleyi paylaş

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, son zamanlarda içeriden öğrenenlerin ticareti ve borsanın token listelerini çevreleyen faul oyun suçlamalarını ele aldı. Borsa, “yasal ve güvenli” olduğu sürece herhangi bir tokeni listelemeye devam etmeyi planladığını söyledi.

Coinbase, Öne Çıkan Varlık Listelemeyi Düşürecek

ABD’nin en büyük kripto borsası listeleme sürecini değiştiriyor.

Perşembe günü Blog yazısı, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın listeleme süreciyle ilgili topluluk içindeki yaygın endişeleri ele aldı. Şirketin, içeridekilerin varlık listelerini önden yürütmesine izin verebilecek olası döngüleri kapatmak için değişiklikler yaptığını, ancak inceleme sürecini gözden geçirmeyeceğini söyledi.

Coinbase listeleri, bir varlık yayına girdiğinde genellikle piyasada fiyat artışlarına neden olur. Geçmişte, gelişmiş tüccarlar, yeni varlık listelerini tahmin etmek için zincir üstü verileri ve platformun API yanıtlarındaki farklılıkları kullandı. Daha sonra, madeni paraları başka bir yerden satın alarak listelemeyi önden yürütürler ve listeleme duyurusunu takiben bir fiyat artışına bağlı olarak Coinbase listelemesinde hemen satarlardı. Bu tür örneklerin zincirleme kanıtları Twitter’da dolaşan birçok durumda.

Armstrong, blog yazısında borsanın sorunu nasıl hafifletmeyi planladığını açıklayarak, “Bu herkese açık veriler olsa da, tüm müşterilerin kolayca erişebileceği veriler değil, bu nedenle bu bilgi asimetrilerini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.” Dedi. Coinbase’in, bir varlığı yaptıktan sonra ve önde gelenlerin kullanabileceği herhangi bir zincir üstü veri sızıntısını önlemek için herhangi bir teknik entegrasyon yapmadan önce listeleme kararlarını yayınlayacağını söyledi. Borsa ayrıca daha riskli varlıkları etiketlemeye başlayacak, listelenen her varlık için derecelendirmeler ve topluluk incelemeleri uygulayacak ve bir madeni para listelemeden önce potansiyel olarak tokenonomileri ve zincir üstü verileri dikkate alarak varlıkları taramaya ve potansiyel ön çalıştırmayı tespit etmeye daha fazla yatırım yapacak. Her şeyi yakalamayacağız ama bu yatırımlar daha iyi olmamıza yardımcı olacak” dedi.

Coinbase’deki çalışanların içeriden öğrenenlerin ticaretine ilişkin yaygın şüpheleri ele alırken, Armstrong, şirket içindeki birinin “bilerek veya bilmeyerek, yasadışı faaliyetlerde bulunan yabancılara bilgi sızdırma” ihtimalinin her zaman olduğunu kabul etti. Ancak Coinbase, içeriden öğrenenlerin ticaretine karşı “sıfır toleransa” sahip olduğunu ve herhangi bir hain faaliyete yardım ve yataklık ederken yakalanan çalışanları derhal işten çıkarmaktan çekinmeyeceğini belirtti.

Şüpheli Varlık Listeleri

Borsa, varlık listeleme kriterleri konusunda kripto topluluğundan sert eleştirilerle karşı karşıya kalırken, Armstrong yazısında yaklaşımını ikiye katladı. “Coinbase’de amacımız, bunu yapmak için yasal ve güvenli olan her varlığı listelemek” dedi ve borsanın kazananları ve kaybedenleri seçmede hiçbir işi olmadığını iddia etti.

Bu ayın başlarında Coinbase, UpOnly sunucusu ve etkili kripto tüccarı Cobie’nin, StudentCoin, Polkamon ve Big Data Protocol gibi düşük piyasa değerine sahip, nispeten bilinmeyen, şüpheli projeleri listelediği için şirketi halka açık bir şekilde aramasının ardından ağır eleştirilere maruz kaldı. Özellikle Coinbase, Terra ve Fantom gibi kripto para ekosisteminde çok önemli bir rol oynayan diğer birçok varlığı listelemeyi ihmal etti.

Blog gönderisini listelemeden önce neredeyse tamamen ölü olan Büyük Veri Protokolü, bu haberin bir sonucu olarak %132 oranında pompalandı!

Bu pompanın ardından piyasa değeri şimdi 3,3 milyon dolar

Yani Coinbase eklemeyi düşünürken, sadece 1,5 milyon dolarlık bir piyasa değeri vardı! Madeni para tabanı… 1.5 milyon rly? LMAO pic.twitter.com/3WMihVKNdY

– Cobie (@cobie) 12 Nisan 2022

“Büyük Veri Protokolü, daha önce neredeyse tamamen ölü [the Coinbase] blog gönderisini listeleme, bu haberin sonucunda %132 arttı!” Cobie, madalyonun listelenmeden önce sadece 1,5 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu vurgulayarak yazdı.

Bu, Coinbase’in daha büyük, daha yerleşik projeler lehine şüpheli varlıkları listelediği ilk sefer değildi. Şubat ayında şirket, eleştirilen “Evcil hayvanların ve evcil hayvan sahiplerinin hayatlarını küresel ölçekte iyileştirmek için” blok zinciri kullandığını iddia eden bir başka düşük değerli kripto para olan Pawtocol’u listelemek için. gelen veri başına CoinGeckoPawtocol haberler üzerine kısa bir süre yükseldi, ancak o zamandan beri düştü, listeden bu yana %50’den fazla ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin %84 altında.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap