Coinbase, FTX ve En Büyük Kripto Borsaları, Tüccarlar Daha Düşük Riskli Platformları Tercih Ettiğinden Gücü Konsolide Ediyor: Rapor

 Coinbase, FTX ve En Büyük Kripto Borsaları, Tüccarlar Daha Düşük Riskli Platformları Tercih Ettiğinden Gücü Konsolide Ediyor: Rapor

CryptoCompare’den yeni bir rapor, Coinbase, FTX, Gemini ve Binance gibi üst düzey dijital varlık borsalarının son altı ayda pazar paylarını artırmaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

En son Exchange Karşılaştırmasında raporCryptoCompare, üst düzey borsaların Ağustos 2021’den bu yana yüzde yedi daha pazar payı kazandığını tespit etti.

“Üst Seviye borsalar, hem perakende hem de profesyonel tüccarlar daha düşük riskli borsalara geçtikçe, Ağustos 2021’deki (Ağustos 2021 sıralamasına göre) %89 olan pazar paylarını Şubat 2022’de (en son Şubat 2022 sıralamasına göre) %96’ya çıkardı.

Son altı ayın ortalamasını alırken, En Üst Düzey borsalar dijital varlık hacimlerinin %88’ini oluşturuyor.”

Kaynak: CryptoCompare

Rapora göre, üst düzey borsalar son iki yılda büyük bir pazar payı konsolidasyonu geçirdi. İlk Benchmark raporunun 2019’da yayınlanmasından bu yana, 54 orta-düşük seviyeli borsa kapandı ve artan üst seviye ticaret hacimleriyle rekabet edemedi.

Rapor ayrıca, borsaların genel kripto endüstrisinin sağlığı ve benimsenmesi için ne kadar hayati olduğuna işaret ediyor. Bununla birlikte, rapor, tüccarların varlıkları kendi kendine saklamaya yönelik artan eğiliminden bahsediyor; bu, endüstri büyüdükçe kripto borsası iş modellerini etkileyebilir.

“Son olarak, kullanıcıların kendi kendini saklamayı tercih ederek kriptolarını borsalardan çekmeleri için kripto içinde geniş bir iç hareket var. ‘Anahtarlarınız değil, madeni paralarınız değil’ mantrası, borsaların aldığı siyasi baskının ortasında güçleniyor ve bu, borsaların iş modelini engelleyebilecek bir hareket. Bu aynı zamanda ileriye dönük düşünülmesi gereken önemli bir eğilim.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Relight Motion

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap