Coinbase, Goldman Sachs’ın İlk Bitcoin (BTC) Destekli Kredi Ürününü Kullanıyor: Rapor

 Coinbase, Goldman Sachs’ın İlk Bitcoin (BTC) Destekli Kredi Ürününü Kullanıyor: Rapor

ABD’deki en büyük kripto para piyasası, önde gelen bir Wall Street bankasından fon almak için teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanıyor.

Yeni bir Bloomberg’e göre raporCoinbase, kripto para birimini geleneksel kurumlarla ana akım haline getirmeye yönelik bir kilometre taşı olayı olan Goldman Sachs’tan kredi alırken açıklanmayan bir miktarda BTC koydu.

Coinbase Kurumsal başkanı Brett Tejpaul, finansal hizmetler devi ile yapılan anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Coinbase’in Goldman ile çalışması, kriptonun fiat ve kripto ekonomileri arasındaki köprüyü derinleştiren teminat olarak tanınmasında ilk adımdır.”

Bloomberg raporu, Goldman Sachs kredisi kapsamında belirli dolar veya Bitcoin miktarlarına girmese de, 2021’in sonunda Coinbase’in toplam kripto varlık varlıklarının 566 milyon doları aştığını açıklıyor. Bitcoin, toplamın 183 milyon dolardan fazlasını oluşturuyor. Coinbase ayrıca yıl sonunda “7,1 milyar dolarlık nakit ve nakit eşdeğerine” sahipti.

Geçen hafta ilk olarak Goldman Sachs’ın tamamen Bitcoin tarafından desteklenen bir borçluya ilk kredi hibesini planladığı ortaya çıktı.

Kripto destekli bir kredi, Bitcoin fiyatı belirli bir seviyenin altına düşerse, Goldman Sachs’ın borçluyu daha fazla teminat eklemeye veya mevcut teminatlı BTC’yi tasfiye etmeye zorlayabileceği uyarısını içerir.

Bir ay önce Goldman Sachs, yatırım yapmak için en az 25 milyon dolarlık yüksek net değerli müşterilere dijital varlıklarla ilgili “tam spektrumlu” hizmetler sunmayı planladıklarını duyurdu.

Kripto değişim platformu Bitstamp tarafından dünya çapında 5.500’den fazla kurumsal yatırımcıyla yapılan ankette yakın zamanda yapılan bir araştırma, %88’inin kripto varlıklarının sonunda geleneksel parayı geçeceğine inandığını buldu.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Luca9257/Konstantin Faraktinov
Yorum Yap