CoinSwitch Kuber ve WazirX INR Para Yatırmalarını Geçici Olarak Engelledi

 CoinSwitch Kuber ve WazirX INR Para Yatırmalarını Geçici Olarak Engelledi

CoinSwitch Kuber ve WazirXönde gelen iki Hint kripto borsası şu anda Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) kullanarak kripto para birimleri satın almak için rupi mevduatlarını devre dışı bıraktı.

Hindistan’daki sürekli düzenleyici endişeler arasında, bu özel haber Hintli kripto yatırımcıları için yeni bir endişe yarattı.

Sadece UPI aracılığıyla değil, CoinSwitch Kuber, NEFT, RTGS ve IMPS yoluyla banka havaleleri yoluyla mevduatları bloke etti.

CoinSwitch Kuber ve WazirX tarafından yapılan bu hareket, söz konusu kripto düzenleyici çerçeveyi çevreleyen netliğe ilişkin endişeleri artırdı.

Hindistan her zaman kripto para birimleri konusunda endişeliydi ve birkaç ay boyunca Merkezi Hükümet tarafından desteklenen bir yasak için bastırdı, ancak son zamanlarda, kripto noktalarından elde edilen gelirin merkezi yetkililer tarafından kabul edildiği bir duruma doğru vergilendirme kararı.

CoinSwitch henüz en yeni gelişme hakkında bir açıklama yapmadı ancak Twitter gibi sosyal medya üzerinden pek çok kullanıcı yanıt istiyor.

“UPI Çerçevesini Kullanan Herhangi Bir Kripto Değişiminden Habersiz”

CoinSwitch Kuber’in kararı, Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu tarafından UPI çerçevesini kullanan herhangi bir kripto değişiminden haberdar olmadıklarını belirten bir satırdan sonra geldi.

NPCI’nin açıklamasının ardından CoinSwitch’in “mevzuat belirsizliği” nedeniyle UPI kabulünü engellediği tespit edilebilir.

Çarşamba günü, CoinSwitch’in mobil uygulaması, kullanıcıların mevduat yüklemesine izin vermiyordu ve istem, UPI sorununun çözüleceği tahmini bir süre belirtmedi. WazirX ayrıca “UPI’nin mevcut olmadığını” belirtmek için Twitter’a gitti.

“NPCI’den gelen bildirimi takdir ediyor ve saygı duyuyoruz, ancak bunun gibi bir mektubun kullanıcılar/yatırımcılar arasında Sanal Dijital Varlıklar (VDA) için ödeme konusunda neyin yasal veya yasa dışı olduğu konusunda kafa karışıklığına yol açabileceğini vurgulamak da önemlidir. ” Tezos’un başkanı Om Malviya, şunları söyledi:

INR para yatırma işlemleri artık devre dışı bırakıldı, ancak uygulamalarda para çekme işlemlerine hala izin veriliyor. Twitter kullanıcıları, UPI sorununu çözmek için gereken tahmini süreye ilişkin yanıt talep etmeye devam ediyor.

Önerilen Okuma | Ethereum Geliştiricisi, Kuzey Kore’ye Kripto Kullanarak Etek Yaptırımlarını Öğrettiği İçin 5 Yıl Hapse Girdi

WazirX ve Diğer Uygulamalarda İşlem Hacimlerine Etkisi

Aşırı düzenleme, Hindistan’ın kripto para piyasasında meydana gelen sürekli düzenleyici hıçkırıklarla görüldüğü gibi kripto para birimi endüstrisine zarar verdi. WazirX ve CoinSwitch Kuber dışındaki diğer uygulamaların yanı sıra Coinbase, uygulamalarında UPI ödemelerini durdurdu.

Görünüşe göre WazirX, ZebPay ve Giottus, bir kripto para birimi araştırma firması olan CREBACO’ya göre, hükümetin düzenleyici vergilendirme hareketinden hemen sonra ticaret hacimlerinde önemli bir düşüşe tanık oldu.

Yukarıda bahsedildiği gibi Coinbase de herhangi bir düzenleyici emri ihlal etmemesini sağlamak için aynı adımları takip etti.

10 Nisan itibarıyla, UPI sisteminde yaşadığımız devam eden bir sorun nedeniyle satın alma işlemleri şu anda devre dışı bırakılmıştır. Sorunu çözmek için çok çalışıyoruz ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için hesabınızı düzenli aralıklarla kontrol etmenizi öneririz.” Coinbase web sitesinde bir bildirim okuyun.

Ayrıca kripto platformu, şu anda kripto satın almak için başka bir yöntemi desteklemediklerini de belirtti.

Önerilen Okuma | Ariana Grande’nin Bağış Toplama Programı PledgeCrypto Platformda Kripto Bağışlarını Kolaylaştıracak

Dört grafikte Bitcoin 40 bin doların altında. Görüntü Kaynağı: BTC/USD TradingView’de


Yorum Yap