Craig Wright, Kenya Mahkeme Kararı

 Craig Wright, Kenya Mahkeme Kararı

Koronavirüs manşetleri ele geçirdiğinden, Craig Wright ve davası arka plana geçti.  Ancak, emin olun, Bitcoin mucidi hala köşesinde savaşıyor.  Şimdi, Sulh Hukuk Bürosunun resmi olarak Kenya Avukat avukatlık ayrıcalığını reddetmesine itiraz ediyor.

CRAIG WRIGHT MAHKEME KARARI

Kleiman ile Wright arasında devam etmekte olan davadaki resmi itiraz belgesinde Wright, Sulh Hakimi Keşif Kararının haksız olduğunu belirtiyor.  Avukatları,sanık ve Kenya avukatı arasındaki avukat-müvekkil ilişkisini, sanığın karakterinin önceden tasarlanmış ve daha önce formüle edilmiş sonuçlarına dayanarak yanlış bir şekilde göz ardı etmiştir.

Yargıç Bruce Reinhart’ın Wright’ın Kenya avukatının beyanını atmak için hızlı olduğunu bildirdi.  Yeterli olarak doğrulanmadığını belirtti.  Dahası, potansiyel olarak sahte olduğunu öne sürdü:

Özellikle Dr. Wright’ın bu davada sahte belgeler ürettiğine dair önceden bulduğumda, kelime işlem yazılımı ve kalemi olan herkes tarafından kolayca oluşturulabilecek bu tür belgelere güvenmeyi reddediyorum.

Bununla birlikte, bu son harekette Craig Wright, gerçeklere değil, karakterine dayanarak haksız muamele gördüğünü iddia ediyor:

Karakter kanıtı hafif probatif değerdedir ve çok önyargılı olabilir.  Gerçeklerin trierlerini, belirli bir olayda gerçekte ne olduğunun ana sorusundan uzaklaştırmaya meyillidir… Emir tersine çevrilmeli ve boşaltılmalıdır.

DÖVME ‘DELİĞİ YOK’

Wright, kararın davalıların karakterinin kırılması ve varsayımları konusunda birkaç avukat müvekkil imtiyazına işaret etmesinin yanı sıra, bu belgenin sahtecilik olduğunu gösteren hiçbir kanıt bulunmadığı konusunda ısrar ediyor.  Geçmiş performansına bakılırsa da, hâkimin neden temkinli bir yaklaşım izlediği anlaşılabilir.

Ancak Craig Wright, Mayuka’nın beyanının ayrı ayrı ele alınması gerektiğinde ısrar ediyor.  Sadece diğer belgeler böyle olduğu için sahtecilik olarak görülmemelidir:

Bay Mayaka’nın Deklarasyonu çürütülmemiştir veya çelişmemiştir ve bunun sahtecilik olduğunu gösteren hiçbir kanıt yoktur.  Yine de, Karara Maya Savcılığı’nı reddetti çünkü Sulh yargıcı daha önce (farklı bir konuda) bu davanın diğer “sahte belgeleri” sunduğunu tespit etmişti.

Emri tersine çevirme başvurusu 23 Mart’ta Wright’ın avukatları tarafından sunuldu.  Mahkemenin yanıt vermesinin ne kadar süreceği veya gemideki şikayetlerden herhangi birini alıp almayacakları açık değildir.

Yorum Yap