CZ Algoritmik Stabil Paralara Karşı Uyarırken Binance Bitcoin-LUNA Perplerini Kesti

 CZ Algoritmik Stabil Paralara Karşı Uyarırken Binance Bitcoin-LUNA Perplerini Kesti

Önemli Çıkarımlar

Binance, Terra’nın ölüm sarmalına yanıt olarak Bitcoin marjlı LUNA kalıcılarını listeden çıkardı. Ayrıca USDT marjlı LUNA kalıcı paralarında maksimum kaldıracı 8x’e 8x’e düşürdü. Changpeng Zhao, kripto para birimi takipçilerini “piyasaya bir miktar dikkatle saygı duymaya” çağırdı ve algoritmik stabilcoinlerin riskleri konusunda uyardı. Bu makaleyi paylaş

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun “piyasaya bir miktar dikkatle saygı duymak” için sert bir uyarı yayınlamasının ardından geldi.

Binance, COIN Marjlı LUNA Perpetuals’ı Listeden Çıkardı

Binance, devam eden Terra kriziyle başa çıkmak için daha fazla adım atıyor.

Önde gelen kripto para borsası yayınlandı bir güncelleme Perşembe günü, COIN marjlı LUNA kalıcı sözleşmelerini listeden çıkardığını duyurdu. Binance Vadeli İşlemleri, sürekli sözleşmeleri için temel varlık olarak Bitcoin’i kullanır; bu, müşterilerin LUNA işlemlerindeki marjı finanse etmek için Bitcoin kullanmaları gerektiği anlamına gelir. Borsa aynı zamanda USDT marjlı LUNA perpetual’larındaki mevcut kaldıracı da azalttı ve maksimum şimdi 8x olarak ayarlandı. Piyasanın geri kalanı serbest düşüşünü sürdürürken önlemler bu sabah erken saatlerde yürürlüğe girdi.

Hareket, borsanın UST’nin dolara karşı sabit değerini kaybetmesine yanıt olarak LUNA ve UST’nin para çekme işlemlerini durdurmasının ardından geldi. UST, sabitliğini korumak için LUNA ile yakın bir ilişki içinde çalışan algoritmik bir stabilcoindir, ancak yoğun satış baskısı, ekosistemin neredeyse çöküş noktasına ulaştığı anlamına gelir. Sorunlar Cumartesi günü ortaya çıktı ve bu hafta boyunca Terra için durum daha da kötüleşti, UST hala doların altında 0,60 dolardan işlem görüyor ve LUNA kuruşlarla el değiştiriyor. LUNA bugün %98,5 daha düştü ve 0,02 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Pek çok yenilikle yeni bir pazardayız. Algo istikrarlı paralar bunlardan biridir. Ateşli olduklarında, hepsi öfkelenir. Düştüklerinde, bir kısır döngü olabilir. Bazı yenilikler başarılı olacak, çoğu olmayacak.

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 11 Mayıs 2022

Binance’in CEO’su ve en tanınmış figürü Changpeng Zhao da kriptonun en büyük siyah kuğu anlarından biri olarak tanımlanan şeye ağırlık verdi. Ünlü girişimci paylaştı bir tweet fırtınası Perşembe günü erken saatlerde takipçilerine kripto para piyasasıyla ilgili riskleri hatırlattı. “Piyasaya da bir miktar ihtiyatla saygı duymamız gerekiyor. Döngüler halinde yukarı ve aşağı gider. Ve özellikle her zaman mantıklı olmadığı gerçeği, ”diye yazdı, algoritmik stabilcoinlere bir şans vermeden önce.

“Birçok yeniliğin olduğu yeni bir pazardayız. Algo istikrarlı paralar bunlardan biridir. Ateşli olduklarında, hepsi öfkelenir. Düştüklerinde, bir kısır döngü olabilir. Bazı yenilikler başarılı olacak, çoğu olmayacak” diye yazdı.

Terraform Labs, ekosistemin dağılmasını durdurmak için bir dizi “acil durum” önlemi getireceğini söyledi. Son birkaç günden sonra, Terra’nın geri dönüş şansına sahip olması için önemli bir revizyona ihtiyacı olacak.

Güncelleme: Bu sabahki duyurudan bu yana Binance söyledi fiyat 0,005$’ın altına düşerse LUNAUSDT kalıcı sözleşmelerini feshedeceğini bildirdi. Ayrıca, 0,00001 kene boyutuyla LUNABUSD kalıcı sözleşmelerini başlattı.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım için yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap