Dalgalanmanın Arkasındaki 3 Neden

 Dalgalanmanın Arkasındaki 3 Neden

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı% 15’in üzerine çıktı ve şu anda 6.700 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor.  İşte dalgalanmanın arkasındaki üç ana neden:

KONGRE FED KRİZİ İLE MÜCADELE

Demokratlar Meclisi, dijital dolar ve dijital cüzdan oluşturma konusunda dönen iki fatura teklif etti, böylece Federal Rezerv (Fed) dijital parayı doğrudan bireylere ve işletmelere aktarabildi.  Hareket, COVID-19 salgınının ortasında ekonomiyi desteklemeyi amaçlıyor, çünkü ABD yalnızca Çin ve İtalya’dan sonra teyit edilen vaka sayısı ile.

Taslak tasarılara “İşçiler ve Aileler İçin Sorumluluk Al Yasası” ve “Amerika Tüketicileri, Eyaletleri, İş Dünyası ve Korunmasız Nüfus Yasası için Finansal Koruma ve Yardım” denir.  Mevzuatın yazarlarına göre, Fed, küçükler için 1.000 dolar ve yetişkinler için 2.000 dolar olan “nitelikli bireylere” para aktarmak için dijital bir USD ve dijital cüzdan kullanacak.

Her iki taslak belge de dijital dolar için aynı tanımı kullanır:

“Dijital dolar” terimi, herhangi bir Federal Reserve bankasının hesaplarında borç olarak kaydedilen dijital defter girişlerinden oluşan bir dolar değeri olarak ifade edilen bakiye anlamına gelir;  veya uygun bir finans kurumu tarafından (Federal Reserve System Guvernörler Kurulu tarafından belirlendiği üzere) kullanılabilen elektronik bir değer birimidir. Yasalar Kongre tarafından desteklenebilir ve Fed daha önce dijital para birimi çıkarmayı düşündüğünü kabul ettiğinden sakıncası olmazdı.

FED POMPASI SINIRSIZ NAKİT;

Dün, Fed ekonomiye sınırsız desteğini duyurduğunda piyasayı şaşırttı.  Merkez bankası, daha fazla Hazine ve ipoteğe dayalı menkul kıymet satın almanın yanı sıra, şirket tahvilleri ve ilgili borsa yatırım fonları (ETF’ler) de satın alacaktı.

Fed, ikincil Piyasa Kurumsal Kredi Tesisi adı verilen bir program kapsamında kurumsal tahvil alacaktır.

Fed’in sınırsız niceliksel genişlemesi, birçok kurumsal yatırımcıyı Bitcoin de dahil olmak üzere diğer varlıklara bakmaya teşvik eden borsaları artırdı.

DÜNYA ÇAPINDA TEST EDİLEN POTANSİYEL TEDAVİ

Çin ithal edilen vakaların sayısı artmasına rağmen, art arda birkaç gün boyunca sıfır yerel vaka bildirdi.  Bununla birlikte, birçok bölgedeki işletmeler canlanıyor.  Bununla birlikte, birçoğu Çin’in raporlarına şüpheyle yaklaşıyor ve ithal edilen davaların başka bir dalgaya yol açabileceğine dair endişeler var.

Bir başka umut işareti, yakın zamanda ABD Başkanı Donald Trump tarafından lanse edilen hidroksiklorokin adı verilen antimalaryal ilaçtır.  70 yılı aşkın bir süredir kullanılan ilaç, Çin, Güney Kore ve Fransa’daki birçok hastanede COVID-19’a karşı başarıyla kullanılmıştır.

Bununla birlikte, birçok uzman ilacın ve selefi klorokin’in COVID tedavisi olarak resmen onaylanmadığını uyarıyor.  Dahası, birkaç kişi Trump’ın yorumlarından sonra klorokin alarak zehirlendi ve hatta aşırı dozdan öldü.

İlacın, özellikle dozaj göz ardı edildiğinde potansiyel olarak ciddi yan etkilere sahip olduğu bilinmekle birlikte, yeni koronavirüse karşı etkileyici sonuçlar gösteren birkaç ilaç arasında olduğu için Avrupa’da birçok deneme zaten başlamıştır.

Yorum Yap