DeFi Hacker, DEUS Finans Saldırısında 13.4 Milyon Dolar Çaldı

 DeFi Hacker, DEUS Finans Saldırısında 13.4 Milyon Dolar Çaldı

Bu makaleyi paylaş

DEUS ekibi, kullanıcı fonlarının güvende olduğunu söyledi.

DEUS Finance Ani Kredi İstismarıyla Karşılaştı

DEUS Finance DAO, büyük bir saldırıya maruz kalan en son DeFi protokolüdür.

Ethereum, Fantom, BNB Zinciri ve bir dizi diğer Katman 1 ağlarında çalışan çok zincirli DeFi projesi, Perşembe sabahı erken saatlerde bir flaş kredi istismarında hedef alındı.

Zincir üstü veriler bir saldırganın Fantom’da bir DEUS likidite havuzunu hedeflemek için bir flash krediden yararlandığını gösteriyor. İlk Ethereum DeFi projesi Aave tarafından öncülük edilen flash krediler, DeFi kullanıcılarına aynı işlemde krediyi geri ödedikleri sürece herhangi bir teminat vermeden sınırsız miktarda sermaye ödünç alma olanağı sağlar. Flaş krediler, DeFi inovasyonunun bir örneği olsa da, milyonlarca dolarlık birçok hack’te oynadıkları önemli rol nedeniyle tartışmalı hale geldiler.

Bu saldırı, yakın zamanda yaşanan diğer birçok olaya benzer bir senaryoyu takip ediyor. Blockchain güvenlik firması PeckShield’ın belirttiği gibi bir tweet fırtınası, hacker krediyi bir fiyat kahini manipüle etmek için kullandı, böylece DEUS’un DEI stablecoin’inin fiyatını yapay olarak şişirebildiler. Daha sonra DEI’yi daha fazla sermaye ödünç almak için teminat olarak kullandılar ve USDC için bir ticaret gerçekleştirdiler. Ani krediyi ödediklerinde, geriye yaklaşık 13.4 milyon dolar kaldı.

Anlık kredi saldırısını gerçekleştirdikten sonra, bilgisayar korsanı, Fantom’dan Ethereum’a kazançları taşıdı ve fonları “temiz” bir adrese aktarmak için DeFi hack’lerinde yaygın olarak kullanılan Ethereum tabanlı bir gizlilik koruma protokolü olan Tornado Cash’i kullandı.

DEUS o zamandan beri yayınladı bir güncelleme, kullanıcı fonlarının güvende olduğunu ve DEI kredilerinin durdurulduğunu söyleyerek. Ayrıca daha sonra daha fazla ayrıntı ile takip edeceğini söyledi. Sadece geçen ay 3 milyon dolarlık bir flaş kredi istismarından muzdarip olduktan sonra, yapması gereken bazı açıklamalar olacak.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH, AAVE, FTM ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap