Derin Düşüşe Rağmen, Bitcoin Borsa Rezerveleri Azalmaya Devam Ediyor

 Derin Düşüşe Rağmen, Bitcoin Borsa Rezerveleri Azalmaya Devam Ediyor

Rekor bir hafta sonu tasfiyesinden sonra, Bitcoin fiyatı 57.000 $ ‘ın üzerine çıktı ve yaklaşık 3.000 $’ ı geri kazandı. Pazartesi günü saat 14:21 GMT’de madeni paranın fiyatı son 24 saatte% 2,32 artışla 56,367 dolardan işlem görüyordu.

Pazar düşüşü, uzun pozisyonlardan yaklaşık 9.79 milyar $ ‘lık kanama oldu ve “rekt” oldu ve hafta sonu düşüşünü kripto tarihindeki en büyük tasfiye olaylarından biri yaptı.

Tarihi Tasfiye Fiyatları Gönderiyor Hash Rate FUD’da Düşüyor

Satış, Bitcoin hash oranındaki son düşüşe hisse senetlerini satan Coinbase kurucuları da dahil olmak üzere birkaç FUD’a atfedildi. Bununla birlikte, piyasa kademeli olarak toparlanıyor gibi görünüyor ve zincir içi analiz, boğa koşusunun sona ermediğini gösteriyor.

Kripto analisti Jeff Dorman, kayıt edilmiş dün Twitter’da:

Dover Wan, Bitcoin fiyatının yaklaşık iki aydır 58.000 $ ‘ın üzerinde işlem görmeye devam ettiğini ve döviz rezervlerinin% 12 oranında düştüğünü belirtti.

Böylesine derin bir satışla bile, döviz çıkışlarının devam ettiği görülüyor. Binance borsası, satış gününde en yüksek Bitcoin çıkışlarından birini kaydetti.

Şimdiye kadarki en yükseliş sinyali olarak adlandırılan Coinbase Pro çıkışları artmaya devam ediyor. BTC, boğa piyasası başladığından beri her hafta yaklaşık 10.000 veya daha fazla oranda platformdan ayrılıyor.

Bitcoin fiyat düşüşü btc

Kaynak: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin Bull Run Bitmedi

Mevcut boğa koşusu başladığından beri, Bitcoin benzer bir “bir adım ileri, iki adım geri” şeklinde bir model gösterdi. Kral kripto para birimi, her yeni ATH’nin ardından sürekli olarak keskin bir düzeltme yaşadı. Düzeltmeden sonra konsolidasyonda 3-4 hafta geçirmiştir.

Geçen hafta, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.683 dolara ulaştı. Hafta sonu, yüksek kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesi fiyatların düşmesine neden oldu. Nasdaq’ta Coinbase Global listesinin başlamasıyla ilgili olarak artan fiyat beklentisi nedeniyle tüccarlar aşırı kaldırılmış olabilir.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faiz oranı, en iyi kripto para birimi için güçlü bir talebe işaret eden başka bir yüksek değere dokundu. Birçok analist, madeni para düşmeye devam ederken farklı durumlarda ayı piyasasının başladığını ilan etmek zorunda kalıyor. Bununla birlikte, Bitcoin hızla fiyatını geri kazandı ve her seferinde yeni bir yüksek seviyeye yükseldi.

Hafta sonundaki satış, zayıf eller piyasayı terk ettiği için yükseliş olayı olarak tanımlandı. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini geri kazanana kadar, yatırımcılar dip dalgasını bir zamanlar olduğundan daha fazla almaya istekli olabilirler.

Yorum Yap