Devasa BTC Fiyatı Rollercoaster ve Avustralya’nın İlk Bitcoin ETF’si: Bu Haftanın Kripto Özeti

 Devasa BTC Fiyatı Rollercoaster ve Avustralya’nın İlk Bitcoin ETF’si: Bu Haftanın Kripto Özeti

Bu hafta, toplam kapitalizasyon yoluyla en büyük madeni paraların fiyatları bir roller coaster’a gittiğinden, kripto para piyasası ciddi bir türbülans yaşadı. Çalkantılı piyasa dinamikleri, sonuçta, üst sınıra eklenen yaklaşık 15 milyar dolarlık hafif bir kazançla sonuçlandı.

Pazarın lideri elbette Bitcoin’di. Fiyat geçen hafta bu sefer 40 bin dolar civarındaydı ve birkaç gün orada kaldı. 18 Nisan’da BTC’nin 39 bin doların altına düştüğünü ve aylık en düşük seviyeye düştüğünü gördük, ancak boğalar hızla toparlandı. Bir gün sonra – Salı günü – fiyat 41 bin doları aştı. Perşembe günü BTC, 10 günün en yüksek seviyesi olan 43 bin dolara yükseldi ancak bunun üzerinde kapanamadı ve çöktü.

Bu yazının yazıldığı sırada, bitcoin aşağı yukarı geçen haftaki fiyatla – 40.000 $ – el değiştiriyor.

Piyasanın geri kalanı da aynı şeyi yaptı ve çoğu altcoin önemsiz kazanç veya kayıp grafiği çizdiği için fiyattaki haftalık değişimden açıkça görülüyor. ETH %1,7 düşerken SOL %0,6 arttı. Elbette bazı istisnalar vardır. LUNA geçen hafta %17 yükseldi ve bir kez daha gıpta edilen 100$’ı gördü. DOGE ve SHIB karşısında memecoinler, sırasıyla %5,2 ve %6 düşüşle haftanın en önemli kaybedenleri oldu.

Bu arada Avustralya, bir Bitcoin ETF başlatacak bir sonraki ülke oldu. 21Shares ve ETF Securities arasındaki bir işbirliği, yatırımcılara hem Bitcoin hem de Ethereum’a doğrudan, düzenlenmiş maruz kalma sağlayacak iki ürünle sonuçlandı. borsada işlem gören fonlara ETFS 21Shares Bitcoin ETF (EBTC) ve ETFS 21Shares Ethereum ETF (EETH) adı verildi ve 27 Nisan’da işlem görmeye başlaması planlanıyor.

Geçen Cumartesi – 16 Nisan, Moonbirds NFT koleksiyonunun lansmanını da gördü. Büyük ilgi gördüğü ve altı kısa gün içinde 300 milyon doların üzerinde hacim ürettiği için en çok beklenen düşüşlerden biri olduğu ortaya çıktı.

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 1,951 Milyar Dolar | 24 Saat Hacmi: 122 Milyar Dolar | BTC Hakimiyeti: %38.9

BTC: 40.400 $ (-%0.1) | ETH: 2.973 $ (-%1.7) | ADA: 0,90 $ (-3,2%)

Mastercard Exec, Kripto Muhtemelen En Olgun Yatırım Varlığıdır, Diyor. Dünyanın önde gelen ödeme işlemcisi Mastercard – Raj Dhamodharan – Global Kripto ve Blockchain Başkanı, kripto para birimlerinin “muhtemelen en olgun” yatırım aracı olduğunu söyledi. Söylemeye gerek yok, o da onlarda bir tehdit görmüyor.

EOS, Platformu Canlandırmak İçin EVM Desteğini Başlattı. Büyük ölçüde şimdiye kadarki en büyük ICO’yu yürütmekle tanınan EOS, şimdi EVM uyumluluğunu tanıttı. Bu, projenin önceki liderliği altında yeterince desteklenmeyen geliştiricilere ve doğrudan ileriye doğru rekor kırma amacıyla yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

DeFi Giant Uniswap, Polygon’da %50 Pazar Payı Süpürüyor. Önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısı olan Uniswap, Polygon’da neredeyse %50’lik bir pazar payına sahip olmayı başardı. Bu, protokolün ETH katman-ikinci ölçekleme çözümü ağında ilk kez konuşlandırılmasından üç kısa ay sonra gelir.

ABD, İlk Kripto Para Madenciliği Şirketini Yaptırım – Ve Rusya’dan. Bir kripto para madenciliği şirketi olan BitRiver, OFAC, yan kuruluşları ve bir Rus bankası tarafından onaylanan ilk şirkettir. Madencilik işletmesi Moskova’da bulunuyor ve ABD vatandaşlarıyla herhangi bir ticari ilişkiye girmesi yasaklandı.

IMF, Rusya’nın Yaptırımlardan Kurtulmak İçin Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Çıkarabilir. Uluslararası Para Fonu (IMF), Rusya’ya uygulanan Batı yaptırımlarının iyi bir amacı olduğuna inanıyor ve ikincisinin, etkilerinin üstesinden gelmek için Bitcoin madenciliği yapabileceği konusunda bir uyarıda bulunuyor.

21Shares ve ETF Menkul Kıymetler, Avustralya’da Bitcoin ve Ethereum Spot ETF’lerini Başlatacak. 21Shares ve ETF Securities arasındaki bir işbirliğinde – Avustralya, yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum’a doğrudan erişim sağlamak için ilk kripto para borsasında işlem gören fonlarını görecek. Söz konusu fonlara ETFS Shares Bitcoin ETF (EBTC) ve ETFS 21Shares Ethereum ETF (EETH) adı verilecek.

Grafikler

Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Luna ve Polygon (MATIC) için bir grafik analizimiz var – tam fiyat analizi için buraya tıklayın.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap