Dogecoin günlük grafikte aşağı yuvarlanıyor, sonra ne olacak?

 Dogecoin günlük grafikte aşağı yuvarlanıyor, sonra ne olacak?

yayla

Duyarlılık beklentiye karşı riske girerken, kripto piyasaları hareketli bir faaliyet dönemi yaşıyor. Cardano, geçen hafta %31 artışla büyük caps’te lider durumda. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, aynı dönemde %16 kazanç sağlayan Dogecoin bunu takip ediyor.

$DOGE, Mayıs 2021’in 0.76 $’lık zirvesinin ardından düşüş eğiliminde. Fiyat, 24 Şubat 2022’de yerel bir dibe vurdu ve aşağı yönde -%87’lik bir salınımla on ay boyunca zirveden dibe doğru hareket etti.

Sadık Dogecoin topluluğu, bu süre boyunca sefaletlerini ortadan kaldırmaya devam etti. Ancak, teknikler bir geri dönüşü işaret ederken, sabırları ödüllendirilmek üzere mi?

Dogecoin analizi

Dogecoin son üç ardışık günlük mumu yeşilde kapattı ve Perşembe de aynı şeyi yapıyor. Çarşamba günü, günü biraz aşağıda kapatmak için aşağı inmeden önce 50 günlük hareketli ortalama çizgisine bir dokunuş gördü.

Dogecoin günlük grafiği
Kaynak: TradingView.com’da DOGEUSD

Bugün, $DOGE yazının yazıldığı sırada %5’lik bir kazanç elde ettiği için 50 günlük hareketli ortalama çizgisinde ılımlı bir kırılma görülüyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), Pazartesi gününden bu yana 44’ten 63’e çıkarak güçlü bir alıcı momentumu göstererek keskin bir yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte, RSI direnci, 14 Ocak’ta $DOGE 0.22 $’a dokunduğunda kurulan 66 seviyesinde bulunuyor.

İlginç bir şekilde, daha fazla analiz, fiyat grafiğinin bir alt yuvarlama. Tipik olarak, bu model, duyarlılıkta olumlu bir geri dönüşü ve uzun süreli bir düşüş trendinin sonunu gösterir.

“Yuvarlak dipler, uzun süreli aşağı yönlü eğilimlerin sonunda bulunur ve uzun vadeli fiyat hareketlerinde bir tersine dönüş anlamına gelir.”

Hareket tamamlandıktan sonra, genellikle bir kırılma izler ve yeni bir yükseliş trendinde devam etmelidir.

Dogecoin artık kripto ATM’lerinde mevcut

Teknik analist kriptoSabun fiyat hareketinin ters bir baş ve omuzlara dönüşmesini bekliyor. Düşen kamanın kırılması, daha yükseğe çıkmadan önce kama çizgisinin yükseliş testini görecektir.

Tahmin, satış baskısı eksikliği olarak yorumlanan düşük hacim temelinde doğrulandı.

Dogecoin TA
Kaynak: TradingView.com’da DOGEUSD

Son zamanlarda anlatının meme paralarından uzaklaştığını gördük. Ancak Dogecoin kendisini (ciddi) bir ödeme jetonu olarak yeniden tanımlamaya çalışıyor.

Bu girişimi desteklemek, Yazı tura, bu ay 1.800 ATM ağına Dogecoin’i eklediğini duyurdu. Coinflip’in kurucu ortağı Daniel Polotsky, $DOGE’nin popülaritesinin arttığını ve firmasının projeyi desteklemeye kararlı olduğunu söyledi.

“Artan popülaritesi ve son zamanlarda kitlesel olarak benimsenmesi göz önüne alındığında, Dogecoin’in madeni para portföyümüzün bir parçası olmasını sağlamaya ve önümüzdeki aylarda bu kripto para biriminin daha fazla desteklenmesini teşvik etmeye kararlıyız.”

İşaretler trendin tersine döndüğüne işaret ederken, tüccarlar Bitcoin ve makro manzaraya tek gözle devam etmelidir.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap