Doğru Bir Şekilde Büyük Bitcoin Kazası Olarak Adlandıran Analist Kripto Tüccarlarına Kötü Haber Verdi – İşte Yeni Hedefi

 Doğru Bir Şekilde Büyük Bitcoin Kazası Olarak Adlandıran Analist Kripto Tüccarlarına Kötü Haber Verdi – İşte Yeni Hedefi

Tecrübeli piyasa analisti Peter Brandt, BTC’nin keskin bir düzeltici hamleye hazır olduğunu söyleyerek Bitcoin tüccarlarını ve yatırımcılarını uyarıyor.

Brandt, 636.800 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 2022’nin ilk birkaç ayında BTC’yi ayakta tutan kritik çapraz destekten koptuğunu söyledi.

“Bir ayı kanalının tamamlanması tipik olarak kanalın genişliğine eşit bir düşüşle sonuçlanır veya bu durumda 32.000$’lık zorlu bir test ile yaklaşık 28.000$’dır.
Bu beni BTC’den nefret eden biri yapmaz.”

Kaynak: Peter Brandt/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin, Brandt’in 28.000 dolarlık aşağı yönlü hedefinden yaklaşık %40 uzakta 38.605 dolardan işlem görüyor.

Brandt ayrıca USD’yi fiat para birimleri sepetine karşı sabitleyen ABD dolar endeksini (DXY) yakından izliyor.

Brandt’e göre, DXY yaklaşık altı yıl boyunca geniş bir aralıkta işlem gördükten sonra büyük bir çıkış için olgun görünüyor.

“Borç sıkışmasını birleştirmek, küresel borcun ABD Doları cinsinden teminatlandırılmış olması ve [DXY] tavandan uçmaya hazırlanıyor.”

Kaynak: Peter Brandt/Twitter

Güçlü bir DXY, yatırımcıların doların güvenliğine geçmek için kripto gibi riskli varlıkları sattığını öne sürdüğünden, tüccarlar genellikle piyasa duyarlılığını ölçmek için ABD doları endeksinin performansını izliyor.

Geçen ay, geniş çapta takip edilen analist Michaël van de Poppe, aşağı yönlü bir DXY tersine çevrilmesinin kripto piyasalarında güçlü bir ralliyi ateşleyeceğini söyledi.

“Hala bunun dönmesini bekliyorum, ardından kripto partisi başlayacak.”

Kaynak: Van de Poppe/Twitter
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/agsandrew
Yorum Yap