Duygular 4 ayın en düşük seviyesine indi, kripto kışının geldiğini kabul etmenin zamanı geldi mi? | CryptoSlate

 Duygular 4 ayın en düşük seviyesine indi, kripto kışının geldiğini kabul etmenin zamanı geldi mi?  |  CryptoSlate

bu Korku ve Açgözlülük Endeksi En son kripto piyasası satışından sonra 9 Mayıs’ta 11’e düştü, 8 Mayıs’tan 7 puanlık bir düşüşü temsil etti ve hissiyatı “aşırı korku” bölgesine sıkıca yerleştirdi.

Kaynak: alternatif.me

Korku ve Açgözlülük Endeksi, değişen derecelerde ağırlıklara sahip beş tür veri kaynağı kullanılarak derlenir. Oynaklık ve piyasa momentumu/hacimi, her biri %25 ile en önemli ağırlıkları oluşturur. Ancak diğer veri kaynakları arasında sosyal medya, anketler, Bitcoin (BTC) hakimiyeti ve trendler yer alıyor.

Piyasa duyarlılığı, belirli bir varlığa veya finansal piyasaya yönelik genel tutumu veya hissi yansıtır. Duyarlılık teknik göstergeleri etkilediğinden, tüccarlar ve analistler bunu kısa vadeli fiyat hareketlerini ölçmek için kullanabilirler.

2022’nin çoğunluğu korku ve aşırı korku arasında gidip gelirken, ayı piyasasının burada olduğunu kabul etmenin zamanı geldi mi?

Bir düşüş için hazır olun

23 Ocak 2022, kripto piyasası duyarlılığının bu kadar düşük olduğu son zamandı. Bu dönem, bir bankanın satın aldığı makroekonomik duyarlılıkta genel bir düşüşle karakterize edildi. küresel hisselerde düşüş.

Dört ay sonra ve Fed’in bu yıl iki kez oranları artırarak ekonomiyi soğutma konuşmasını takip ettiği göz önüne alındığında, anlatı daha da kötü olmasa da aynı kaldı. ilk 16 Mart ve sonuncusu 4 Mayıs.

Kaynak: alternatif.me

Enflasyonun kontrol altına alındığına dair hiçbir işaret olmadan, Fed muhtemelen oranları artırmaya devam edecek, bunun sonucunda piyasada daha az likidite olacak. Daha çok kripto para birimleri dahil riskli varlıklar için.

Kripto kışı şimdiden geldi mi?

Kripto kışı, fiyatların uzun süre düştüğü bir dönemi ifade eder. Önceki ayı piyasası, Bitcoin’in 20.000 dolara yükselmesinin ardından 2018’in başlarında başladı. 3.100$’da %85’lik bir düşüşten sonra, ayı piyasası yeniden 20.000$’a ulaştıktan sonra Aralık 2020’de sona erdi.

Pazar lideri Bitcoin, 2021 Kasım’ının başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ulaştığından beri düşüş eğilimi gösteriyor. kripto eğlencesi Bitcoin’in 2014’ten beri gerçekleşmeyen altıncı haftalık ardışık kırmızı mumunu kapattığına dikkat çekiyor.

Kaynak: TradingView.com’da BTCUSDT

Fiyat oynaklığı, kripto kışının zaten burada olduğu olasılığını ima etti. Ve 2022’nin neredeyse yarısında, bir boğa vakası oluşturmak giderek daha zor.

Geçenlerde bir tweette, Sermayebu gerilemeyi ayı piyasası olarak adlandırmaktan uzak olsa da, daha fazla düşüş olabileceğini ima etti.

%-84.5’ten kurtuldun #BTC Fiyatların düştüğü piyasa

-%63’ten kurtuldun $BTC Mart 2020’de kaza

Mayıs 2021’deki -%53 BTC çöküşünden sağ çıktınız

Bu kazadan da sağ çıkacaksın#Kripto #Bitcoin

— Rekt Capital (@rektcapital) 8 Mayıs 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap