Ekonomist Alex Krüger, Bu İki Koşulun Bitcoin (BTC) Dipini 30.000 Dolarda Katılaştırabileceğini Söyledi

 Ekonomist Alex Krüger, Bu İki Koşulun Bitcoin (BTC) Dipini 30.000 Dolarda Katılaştırabileceğini Söyledi

Yakından takip edilen bir ekonomist ve tüccar, Bitcoin (BTC) dip durumunu 30.000 dolarda güçlendirebileceğine inandığı iki koşulu açıklıyor.

Alex Krüger anlatır 128.600 Twitter takipçisi, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı için önemli bir psikolojik seviye olan 30.000 $, düşüş trendinin dibi gibi görünmeye başlıyor.

“İyi ihtimaller [it] uzun süre dipte kaldı. 30.000 dolar dinlendi ve savunuldu.”

Ancak Krüger, başka bir satış olayı olasılığını azaltmak için iki önemli gelişmenin olması gerektiğini söylüyor.

“Bunun için iki koşula ihtiyacımız olacak:

1 numaralı zayıf TÜFE [consumer price index] Çarşamba günü numara

#2 LUNA sistemik riski hemen ele alındı.”

İkinci koşul için Krüger, ABD dolarına sabitlenmek üzere tasarlanmış bir sabit para olan TerraUSD’nin (UST) düşen değerine atıfta bulunuyor. Bu hafta, UST değeri 0,69 $’a kadar düştü ve 0,83 $’lık mevcut değerine hafifçe toparlanmadan önce.

Ekonomist, UST’nin çöküşünü sistemik bir risk olarak nitelendiriyor çünkü stabilcoinin değeri Bitcoin’e (BTC) ve merkezi olmayan finans ödeme ağı Terra’ya (LUNA) bağlı.

Son birkaç ay içinde, Terra ekosistemini desteklemek için kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), UST’yi desteklemek için 1,6 milyar dolardan fazla Bitcoin biriktirdi. BitInfoGrafikleri gösteriler LFG’nin yakın zamanda BTC cüzdanının içeriğini boşalttığını söyledi.

Bu koşullar sağlansa bile, Krüger öne çıkanlar BTC dibinin yeni bir boğa koşusunun başlangıcını garanti etmediğini.

“*Uzun zaman* burada haftalar, belki tüm Mayıs veya BTC 35.000-36.000 dolar. Baskın temalar devam ediyor: şahin Fed ve takip eden hisseler. Günlük hacmi kontrol edin (grafiğinizi yakınlaştırın). Böyle büyük bir hacim genellikle diplerde gözlenir.”

Kaynak: Alex Krüger/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %4 artışla 31.088 dolar değerinde.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Resim: Amelia Murphy/Shutterstock/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap