El Salvador ‘Bitcoin Dipini Satın Aldı’, Taze BTC Satın Alımında 15 Milyon Doların Üzerinde Sıçradı ⋆ ZyCrypto

 El Salvador ‘Bitcoin Dipini Satın Aldı’, Taze BTC Satın Alımında 15 Milyon Doların Üzerinde Sıçradı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

El Salvador, BTC varlıklarının boyutunu artırmak için ayağını pedala koyuyor. En son satın alma, ülkenin 2000’den fazla BTC satın aldığı anlamına geliyor.

El Salvador az önce daldırma satın aldı! 🇸🇻

~30,744$ ortalama USD fiyatıyla 500 jeton 🥳#Bitcoin

— Nayib Bukele (@nayibbukele) 9 Mayıs 2022

Dip Satın Alınacak Sinyaldir

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin en son Bitcoin alımını duyurmak için Twitter’a gitti. Satın alma, varlık fiyatlarındaki düşüşün ortasında öncü ülkenin zulasına 500 BTC’nin eklendiğini gördü. Duyuru sırasında, Bitcoin 30,7 bin dolar civarında işlem görüyordu, bu da satın almanın değerinin 15,3 milyon dolar civarında olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin 33.000 $’ın altına düşerek Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyeye düştüğü için satın alma, fiyatlardaki düşüşün hemen ardından geliyor. Düşüşü satın almak, ülkenin BTC planlarını güçlendirmek için önceki düşüşleri yakalamasıyla birlikte El Salvador’un çalışma şeklidir. Ülke, varlığın yasal ihale olarak kabul edilmesinden sonraki 2 hafta içinde 700 BTC’yi taksitler halinde satın alarak hesabını açtı ve Başkan, fiyatlardaki düşüş için IMF’ye teşekkür etmek için Twitter’a gitti.

Önceki İçerikKripto Sunan İftar Partisi: LBank Pakistan’da İlk İftar Etkinliğini GerçekleştirdiSonraki makaleXRP, Lider Japon Kullanılmış Araba İhracatçısı Olarak Asya’da Büyük Baskı Görüyor Artık XRP Ödemelerini Kabul Ediyor

Erie, ZyCrypto’nun baş editörü ve kripto para araştırmalarına odaklanan oldukça üretken bir içerik üreticisidir ve 2015’ten beri dijital varlıklar dünyasıyla ilgilenmektedir. İletişim: Erie.Maxwell [at] zycrypto.com.tr
Yorum Yap