El Salvador, Dip’i Tekrar Satın Aldı ve Kripto Çöküşü Ortasında 500 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

 El Salvador, Dip’i Tekrar Satın Aldı ve Kripto Çöküşü Ortasında 500 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

El Salvador, kripto para piyasaları büyük bir çöküş yaşasa bile Bitcoin (BTC) üzerindeki düşüşü satın almaya devam ediyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde ilan edildi Orta Amerika ülkesi, yaklaşık 30,744 $ ortalama satın alma fiyatıyla 500 BTC daha satın aldı.

“El Salvador az önce daldırma satın aldı!

~30,744$ ortalama USD fiyatına 500 jeton

Bitcoin.”

Yapılan hesaplamalara göre ülke şu anda 103 milyon dolar karşılığında toplam 2.301 Bitcoin satın aldı. Bloomberg. BTC ticareti bu yazının yazıldığı sırada 29,027 dolardayken, bu hazine şu anda sadece 66,9 milyon dolar değerinde.

El Salvador, Bitcoin’i ilk olarak geçen Eylül ayında yasal ihaleye çıkardı ve o zamandan beri hazinesinde düzenli olarak BTC biriktiriyor.

Buna karşılık, ülkedeki binlerce insan BTC politikasını ve Başkan Bukele tarafından benimsenen diğerlerini protesto etmek için sokaklara döküldü.

Uluslararası Para Fonu (IMF) da politikayı eleştirdi ve Ocak ayında Orta Amerika ülkesinin BTC’nin resmi para birimi statüsünü iptal etmesini tavsiye etti.

Uluslararası finans kurumu diyor ki,

“Bitcoin’in finansal istikrar, finansal bütünlük ve tüketicinin korunmasıyla ilgili kullanımının yanı sıra ilgili mali koşullu yükümlülüklerle ilgili büyük riskler var.

Bazı yöneticiler ayrıca Bitcoin destekli tahvil ihracı ile ilgili riskler konusunda endişelerini dile getirdiler.”

Bitcoin geçen hafta %20’den fazla düştü ve son yedi gün içinde %27’den fazla düştü.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/zeber/PurpleRender
Yorum Yap