El Salvador, Piyasa Geri Çekilmesi Arasında 500 Bitcoin Daha Satın Aldı

 El Salvador, Piyasa Geri Çekilmesi Arasında 500 Bitcoin Daha Satın Aldı

El Salvador başkanı Nayib Bukele, mevcut kripto piyasası kargaşasının ortasında başka bir Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Twitter üzerinden, Bukele iddia edilen Pazartesi günü her biri ortalama 30.744 dolara tam olarak 500 Bitcoin almış olmak. Ülkenin parasını kullanarak telefonundan Bitcoin satın aldığını itiraf eden başkan, satın alma işlemini “dip satın alma” olarak nitelendirdi. Bugün itibariyle Bitcoin, 2014’ten bu yana ilk kez 6. ardışık kırmızı haftalık mumunu kapattı. Ayrıca Temmuz 2021’den bu yana en düşük fiyat noktasına ulaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin %50’den fazla altında. Bitcoin bugün erken saatlerde 31.000 dolara kadar düştü ve bir saat içinde kripto piyasalarından 300 milyon dolarlık açık ilgiyi sildi. Şimdi, yazı yazarken 30.972 dolardan daha da düşük işlem görüyor. Ancak Bukele hiçbir zaman piyasadan korkan biri olmadı. Fiyatı düştüğünde daha fazla Bitcoin satın aldığı biliniyor, mümkün olduğu kadar çok toplama niyetinde. Uluslararası Para Fonu, bu tür bir oynaklığa atıfta bulunarak, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesini geri almaya defalarca Başkan’a çağrıda bulundu. Bukele onları her fırsatta görevden aldı. El Salvador’un son büyük Bitcoin alımı, 15 milyon dolara 410 Bitcoin’i güvence altına aldığı Ocak ayındaydı. Karşılaştırıldığında, bugünün 500 jeton satın alınması kabaca 15.3 milyon dolara mal oluyor. Bu, ülkenin tahmini Bitcoin stoklarını yaklaşık 2301’e getiriyor. ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap