Elon Musk, DOGE Ortak Yaratıcısı ve Robinhood CEO’su ile Dogecoin’in ‘İnternetin Para Birimi’ Olduğu Hakkında Tweetler

 Elon Musk, DOGE Ortak Yaratıcısı ve Robinhood CEO’su ile Dogecoin’in ‘İnternetin Para Birimi’ Olduğu Hakkında Tweetler

Kripto dünyasının önde gelen üç ismi, popüler meme tokeni Dogecoin’in (DOGE) doğru koşullar altında “halkın para birimi” haline gelebileceğini söylüyor.

Yakın tarihli bir Twitter konuşmasında, milyarder Elon Musk, DOGE’nin ortak yaratıcısı Billy Markus ve Robinhood CEO’su Vlad Tenev, köpek temalı kripto varlığının internetin para birimi haline gelmesi için ne gerektiğini tartışıyor.

Tenev’e göre DOGE, bakım yapmak düşük işlem ücretleri ve blok süresini veya blok zincirine eklenen ardışık bloklar arasındaki süreyi hızlandırır.

“DOGE gerçekten internetin ve insanların gelecekteki para birimi olabilir mi? Bunun ne alacağını düşünüyordum.

Öncelikle, işlem ücretleri yok denecek kadar az olmalıdır. Zaten oradayız, geçen Kasım güncellemesinden itibaren, tipik işlem ücretleri ~0,003$ oldu…

İdeal olarak, blok süresi, işlemin bir satış noktasındaki ödeme noktasından daha kısa sürede bir sonraki bloğa kaydedilebilmesi için yeterince hızlı olmalıdır, ancak madencilerin çok fazla rakip oluşturmaya başlaması o kadar hızlı olmamalıdır. zincirler ve fikir birliği sağlamak için aşırı miktarda enerji israfı.

Tenev, DOGE’nin para birimi bloke süresinin bir dakika olduğunu ve bunun yaklaşık 10 saniyeye çıkarılması gerektiğini söylüyor.

Markus diyor ki seçti DOGE’nin blok zamanı olarak bir dakika çünkü Dogecoin’in 2013’teki başlangıcında, çok fazla sorunla karşılaşmadan mevcut en hızlısıydı.

“Sekiz yıl önce bir dakikalık blokları seçtim çünkü BitcoinTalk’taki biri farklı bir zincirdeki 45 saniyenin çok fazla soruna neden olduğunu ve 60 saniyenin çok fazla sorun olmadan en hızlısı olduğunu söyledi. Hala güvenliyken ne kadar hızlı olursa o kadar iyi.

Web’in altyapısının sekiz yıl içinde onu hızlandırmayı denemeye yetecek kadar geliştiğini tahmin ediyorum.”

İş adamı Elon Musk çınladı içinde, Markus ile aynı fikirde.

“Kesinlikle, blok boyutu ve süresi İnternet’in geri kalanına ayak uydurmalıdır.”

Tenev ayrıca notlar DOGE’nin saniyede kaç işlem gerçekleştirebileceği konusunda kredi kartı devi Visa’dan daha iyi performans göstermesi gerektiğini ancak bunun çözülmesi kolay bir sorun olduğunu söylüyor.

“Visa’nın ağı teorik olarak 65.000 TPS’yi işleyebilir [transactions per second]. DOGE’nin, verimi en az 10000 kat artırmayı gerektiren Visa’dan önemli ölçüde daha iyi performans göstermesi gerekir. Neyse ki, blok boyutu sınırını artırarak bunu çözmek kolaydır.”

Dogecoin yazı yazarken 0.147 dolardan el değiştiriyor, gün içinde %5 artış.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Nadine.de.trevileSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap