Elon Musk, Kısa Ömürlü Dogecoin (DOGE) Rallisini Ateşleyerek Twitter Satın Almak İçin 43.000.000.000.000 Dolar Teklif Ediyor

 Elon Musk, Kısa Ömürlü Dogecoin (DOGE) Rallisini Ateşleyerek Twitter Satın Almak İçin 43.000.000.000.000 Dolar Teklif Ediyor

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su, dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından birini satın almak için milyarlarca dolar teklif ediyor ve neredeyse en sevdiği kriptoyu aya gönderiyor.

Elon Musk, yeni bir tweet’te, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı Twitter’ı 43 milyar dolara satın alma teklifini açıkladı.

bir teklif yaptım https://t.co/VvreuPMeLu

— Elon Musk (@elonmusk) 14 Nisan 2022

SEC dosyası, Musk’ın Çarşamba günü Twitter yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a gönderdiği ve Musk’ın anlaşmanın arkasındaki nedenlerini araştıran bir mektubu içeriyor.

“Bret Taylor

Yönetim Kurulu Başkanı,

Twitter’ın dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum.

Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.

Sonuç olarak, Twitter’ın %100’ünü hisse başına 54,20$’a nakit olarak, Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için %54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için %38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum. Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.

Twitter’ın olağanüstü bir potansiyeli var. kilidini açacağım.”

Kurul henüz kamuoyuna bir yanıt vermemiş olsa da, Musk da bildirildiğine göre bunun onun “en iyi ve son” teklifi olduğunu söyledi. Teklifi reddedilirse, en büyük Twitter hissedarı, ileriye dönük olarak sosyal medya platformuna yaptığı yatırımı yeniden gözden geçirmesi gerektiğini söylüyor.

Musk’ın teklifine yanıt olarak, milyarderin favori kriptosu Dogecoin (DOGE), değerinde dramatik ama kısa bir artış yaşadı. Birkaç saat içinde DOGE, %5.8 artışla 0.138 dolardan 0.146 dolara yükseldi. Dogecoin o zamandan beri dengelendi ve şu anda 0.139 dolardan işlem görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/NextMarsMediaSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap