Elon Musk, Morgan Stanley ile Twitter’ı Devralmaya Çalışırken Dogecoin (DOGE) Yükseliyor

 Elon Musk, Morgan Stanley ile Twitter’ı Devralmaya Çalışırken Dogecoin (DOGE) Yükseliyor

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su, sosyal medya devi Twitter’ı satın alma hedefine yaklaşıyor ve buna karşılık en sevdiği kripto para birimi Dogecoin (DOGE) yükseliyor.

Yeni bir Bloomberg’e göre raporMilyarder girişimci, bankacılık devi Morgan Stanley’nin desteğiyle platformu satın almak için Twitter yöneticileri ve hissedarlarıyla görüşmelerde bulunuyor.

14 Nisan’da Musk’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Twitter’ı 43 milyar dolara satın almak için bir teklifte bulunduğu bildirildi.

Musk daha önce Twitter’ın toplam hisselerinin %9’unu yaklaşık 2,6 milyar dolara satın almıştı, ancak istenmeyen satın alma teklifini yapmadan önce yönetim kuruluna katılma teklifini reddetti.

Bloomberg, Musk’ın 3 milyar dolarlık nakite ek olarak yeni bir menkul kıymet ortaya çıkardığını söyledi. dosyalama geçen hafta, borç finansmanı, krediler ve öz sermaye finansmanının bir kombinasyonu yoluyla on milyarlarca doları sıraya koyduğunu söyledi.

İlk SEC dosyası, Musk’ın Twitter yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a gönderdiği ve Musk’ın amaçlarını ve niyetlerini araştıran bir mektubu içeriyor.

Musk o sırada şunları söyledi:

“Twitter’ın dünya çapında özgür konuşma platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum.

Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.”

Musk’ın önceki teklifine yanıt olarak Dogecoin, düzeltmeden önce 0.138 $’dan 0.146 $’a %5.8 sıçrayarak değerinde dramatik ama kısa bir artış yaşadı.

DOGE, Musk’ın Twitter’ı devralma girişimi haberi üzerine dikey olarak %15,3 ile piyasaya çıkmadan önce bugün erken saatlerde aylık en düşük 0.124$’a düşmüştü. DOGE, şu anda 0.143 $ fiyatla işlem gören kazançlarını elinde tutuyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Dijital Mağaza/MrArtHitSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap