En Değerli 5 NFT Koleksiyonu ve Bunları İzlemek İçin Bir Araç

 En Değerli 5 NFT Koleksiyonu ve Bunları İzlemek İçin Bir Araç

Bu NFT koleksiyonlarından bazıları o kadar her zaman mevcuttur ki, zaten kollektif bilinçaltının bir parçasıdırlar. Diğerleri, kamuoyunun haberi bile yok. Bir NFT koleksiyonunu değerli yapan nedir? Piyasa değeri, tüm koleksiyonun, büyüklüğüne ve tek tek parçaların değerine bağlı olarak potansiyel değeridir. NFT’ler söz konusu olduğunda, tam olarak belirlemek zordur, çünkü bu, gün boyu her gün çok sayıda eylemin olduğu değişken bir piyasadır.

Hangisinin en değerli olduğu konusunda anlaşmak #NFT’ler koleksiyon yapmak kesinlikle zordur.

“En Değerli NFT Koleksiyonları” adlı bir matris oluşturduk ve bu matris, piyasa değerlerine göre sıralanmış en değerli 20 koleksiyonu gösteriyor.

Bu verilere ücretsiz olarak buradan erişin: https://t.co/wXJyMCmRBD pic.twitter.com/PyzbPMDKCk

— IntoTheBlock (@intotheblock) 21 Nisan 2022

IntoTheBlock listelerini açıkladıklarında, “Hangi NFT koleksiyonlarının en değerli olduğu konusunda anlaşmak kesinlikle zor” diyerek sundular. Piyasa kapitalizasyonunun yanı sıra, “En Değerli NFT Koleksiyonları” listesi sahiplerin sayısını, ticaret hacmini, ortalama fiyatı ve satış sayısını izler. NFT’leri tartışırken bu istatistiklerin tümü oldukça yaygındır, ancak hepsinin etkileşimli bir veritabanında olması kesinlikle yararlıdır.

Sayfa ayrıca, “Tüm Zamanların En Çok İşlem Gören Koleksiyonlar”, “En Benzersiz Sahiplere Sahip Koleksiyonlar” ve “Booming NFT Koleksiyonları” gibi her şeyi perspektife sokan faydalı grafikler de görüntüler. Bununla birlikte, ilk 5’teki koleksiyonların her birine dalalım ve onlar hakkında biraz fikir verelim.

#1 NFT Koleksiyonu: Fored Ape Yacht Club

Şu anda BAYC, en değerli NFT koleksiyonu olarak güçlü Cryptopunks’ı geride bıraktı. Bu şaşırtıcı değil, çünkü Sıkılmış Maymunlar popüler kültürün bir parçası haline geldi ve ana akım olma yolunda ilerliyor. Açık onların resmi sitesi, kendilerini “Sınırlı bir NFT koleksiyonu olarak tanımlıyorlar, burada jeton, maymunlar için bir bataklık kulübüne üyeliğiniz olarak ikiye katlanıyor. Kulüp açıldı! Maymun bizimle birlikte.”

En başarılı ürünlerde olduğu gibi, Yuga Labs kreasyonu da tartışma payı.

#2 Kriptopunk

İlkler olmayabilirler, ancak Cryptopunks kesinlikle NFT hareketine öncülük etmekten ve popülerleştirmekten sorumludur. İlk başta, onları ücretsiz olarak basabilirsin. Günümüzde ortalama fiyat 76.64 ETH’dir. Açık onların resmi sitesikendilerini “Kriptopunklar, Ethereum’daki “Fungible Olmayan Simge”nin en eski örneklerinden biridir ve çoğu dijital sanat ve koleksiyona güç veren ERC-721 standardı için ilham kaynağı olmuştur.”

Son zamanlarda yaratıcılar tüm koleksiyonu sattı Yuga Labs’a. Ve tabii ki bu projeyi de tartışmalar takip ediyor. Ve onlar da yoldalar ana akım evlat edinme.

Capital.com’daki ETH fiyat tablosu | Kaynak: ETH/USD üzerinde TradingView.com

#3 NFT Koleksiyonu: Mutant Ape Yat Kulübü

İlk başta, bunlar da ücretsizdi. BAYC üyelerini ödüllendirmenin bir yolu olarak olay yerine geldiler. Sahipler, bir “Mutant Serum” hava damlası aldılar, bunu kullanarak maymunlarının mutant bir versiyonunu tamamen yeni bir NFT olarak basabilirlerdi. Günümüzde ortalama fiyat 32.99 ETH’dir. Resmi bir siteleri yok ama bu NFT koleksiyonunun Açık Deniz’i sayfa. Bu listedeki yerinden de anlaşılacağı gibi, bu koleksiyona olan ilgi giderek artıyor.

#4 KlonX

Efsanevi Japon sanatçı Takashi Murakami ile “dijital eserler” yaratıcısı RTFKT arasındaki işbirliği, benzeri olmayan bir başarıdır. Bu, Nike’ın yakın zamanda şirketi satın almasıyla ilgili olabilir. bu NFT koleksiyonunun resmi sitesi kendini anlatmıyor ama NFT Haberleri “CloneX NFT koleksiyonu yalnızca Metaverse için donatılmamış ve üst düzey avatarlara sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda topluluk odaklı bir ortamın başlangıcını da işaret ediyor”

#5 NFT Koleksiyonu: Ay Kuşları

Grubun yeni üyesi Moonbirds NFT Koleksiyonu. Resmi siteleri, onları “zengin çeşitlilikte ve benzersiz bir nadirlik destekli özellikler havuzuna sahip, yardımcı program özellikli 10.000 PFP koleksiyonu” olarak tanımlıyor. Çok yeni oldukları için günlük satış sayısında diğer tüm koleksiyonları kolayca geçiyorlar. Tabii ki, NewsBTC ekibi hikayeyi olduğu gibi ele alıyor.

İlk 10’daki diğer NFT koleksiyonları: Azuki, Sandbox’s LANDs, Doodles, Veefriends ve Meebits.

Öne Çıkan Görsel: en değerli liste, bu tweetten alınmıştır | Grafikler Ticaret Görünümü
Yorum Yap