En Güçlü Bitcoin Madenciliği Ekipmanı Bitmain!

 En Güçlü Bitcoin Madenciliği Ekipmanı Bitmain!

Bitmain, ASIC serisindeki en yeni model olan Antminer S19’un gelecek gönderileriyle Bitcoin madencilik oyununu tekrar değiştirebilir.

Antminer, Yeni Rig Modeli Fiyatlarını yeni paylaştı.

Antminer S19, Bitcoin ağını güçlendiren önceki modelleri hızla eski haline getirebilir. En yeni modeller benzersiz enerji verimliliğine ve Pro sürümü için 110 TH / s’ye kadar bir hashrate’e sahiptir. Yeni makine, son derece rekabetçi olmaya devam eden BTC madenciliği için oyunu değiştirmeye başlayabilir.

Bitcoin Madenciliği Rekabetçi Olmaya Devam Ediyor

Şu anda, S17 modelinin gönderileri oldukça aktif ve çiftlikler hala madencilik kapasitesine sahip eski modelleri kullanıyor. BTC hashrate artık sürekli olarak saniyede 100 quintillion hash’e yakın veya bunun üzerinde. Madencilik biraz yavaşladı ve en son zorluk ayarlaması zorluğu sadece % 0.38 oranında düşürdü.

Yeni, daha güçlü bir modelin piyasaya sürülmesi, BTC madenciliği tarafından verilen uzun vadeli boğa sezonunu işaret ediyor. 2019 yılında felaket bir yıl geçiren Bitmain, yeni modeller lanse etmekten ve madencilik ekonomisini desteklemekten vazgeçmedi. Başarısız halka arzlara rağmen, Bitmain ASIC üretiminde lider ve madencilik havuzları arasında önemli bir etkiye sahiptir.

Madenciler blok başına sadece 6,25 BTC için rekabet edeceğinden, daha iyi enerji verimliliğine sahip daha güçlü ASIC gerekebilir. Bazı sayılarla 75 günden daha kısa bir sürede beklenen yarılamanın 12 Mayıs civarında olması bekleniyor.

Olay, özellikle BTC fiyatları başabaşın altına düşerse daha küçük madencilerin teslim olmasına neden olabilir. Yeni madencilik tesislerinde, daha büyük havuzlar yeterli ödülleri almaya devam edebilir. Şimdilik, madencilerin teslim olup olmadıkları veya çabalarını iki katına çıkardıkları görülüyor. Madenciler için başabaş fiyatlar, BTC başına 3.500 $ ‘dan düşük, daha yüksek elektrik ve donanım maliyetlerine dayanarak 7.000 $’ ın üzerine çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap