En iyi Bitcoin madencilik yazılımı?

 En iyi Bitcoin madencilik yazılımı?

Kriptosfer her gün büyüyor ve çoğu insan şimdiye kadar Bitcoin’i duydu. Ancak, pek çok insan Bitcoin’i nasıl ‘benim’ yapacağımı bilmiyor. Madencilik, bir blockchain’e işlem eklemek için kriptografik bulmacaları çözme işlemidir. Madenciler bir anlamda dijital bir muhasebecinin rolünü oynarlar. Bitcoin, yüksek bir değişim değerine sahip dijital bir varlıktır – yani insanlar onunla satın alır, satar ve ticaret yapar. Bu alanın kritik bir kısmı şeffaflıktır ve bunu başarmak için başarılı olan tüm işlemlerin bir blok zincirine kaydedilmesi gerekir.

Birisi bir işlem yaptığında, Bitcoin ağına yayınlanır. Bu, işçilerin yapması gereken madencileri bilgilendirir. Ardından, işlemlerin kaydedilmesine izin veren bulmacaları çözmek madencilerin rolüdür. Bunu yapmaya yönelik teşvikleri hem işlemlerinin kaydedilmesini isteyen kişinin sunduğu işlem ücreti hem de başarılı madencilere verilen Bitcoin ödülüdür. Şu anda ödül 12.5 Bitcoin. Ancak bu ödül her dört yılda bir yarıya iner. 50 Bitcoin ödülü olarak başladı, 25’e düştü ve şimdi 12.5. 2020’de ödül 6.25 Bitcoin olacak.

Bu kılavuz en iyi Bitcoin madencilik yazılımlarından bazılarını kapsayacak olsa da, genellikle madencilik donanımına da ihtiyacınız olduğunu unutmayın .

Madenciliğe başlamak için neye ihtiyacınız var?

 • Bir kripto para birimi cüzdanı veya özel veritabanı (Bitcoin’inizi saklamak için).
 • Bir madencilik yazılım paketi.
 • Çevrimiçi bir maden havuzuna üyelik. (Bitcoin’i başarılı bir şekilde benimsemek çok büyük bir güç gerektirir. Bu nedenle, insanlar birlikte gruplanma ve birçok bilgisayardaki güç miktarını paylaşma eğilimindedir. Ödül daha sonra havuz üyeleri arasında paylaştırılır.)
 • Tam zamanlı bir internet bağlantısı.
 • Donanımınızı, tercihen klimalı bir alanda kuracağınız bir konum.
 • Güçlü bir işlemciyle madencilik için tasarlanmış bir masaüstü bilgisayar.

Anahtar terimler

 • Karma hızı : Madencinin kripto para birimi için mayınlayan matematiksel algoritmayı çözmek için kullandığı güç miktarını ifade eder.
 • ASIC : ‘Uygulamaya Özel Entegre Devre’ anlamına gelir. Bunlar, genel amaçlar için değil, belirli bir kullanım için özelleştirilmiş entegre devrelerdir (IC’ler). Dijital ses kayıt cihazında veya yüksek verimli Bitcoin madencisinde çalışmak üzere tasarlanmış bir çip ASIC olarak bilinir.
 • GPU:  ‘Grafik İşlem Birimi’ anlamına gelir. GPU’lar, Bitcoin ilk kez popülerlik kazandığında madenciler için tercih edilen seçenek haline geldi. Bunun nedeni madencilikte bir CPU’dan (Merkezi İşlem Birimi) daha verimlidir. ASIC’ler sahneye çıktığında GPU’lar Bitcoin gibi modası geçmiş oldu. Bununla birlikte, tüm kripto para birimleri ASIC’lerin madenciliğini gerektirmez, bu nedenle GPU’lar bazı durumlarda hala kullanılır.
 • Komut satırı : Komut satırı, komutları doğrudan bilgisayarın işletim sistemine yazmak için kullanılan bir arabirimdir.
 • FPGA : ‘Alan Programlanabilir Kapı Dizisi’ anlamına gelir. Bu cihaz elektronik devrelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Programlanabilir mantık blokları ve arabağlantı devreleri içeren yarı iletkenlerdir. Ayrıca, imalat sonrası gerekli işlevselliğe programlanabilir veya yeniden programlanabilir.

En iyi Bitcoin madencilik yazılımı

 • CGMiner : Bu yazılım parçası uzun zamandır var. Windows, Mac OS X ve Linux’u destekleyen bir platformlar arası madencidir. ASIC ve GPU donanım madencileri ile uyumludur. (ASIC madencileri piyasadaki en güçlü donanımlar arasındadır, ancak her kripto para birimi ile çalışmadığını unutmayın – örneğin, Ethereum. Bitcoin ile iyi çalışırlar.) CGMiner, tam izlemeye sahip bir komut satırı uygulamasıdır. , fan hızı kontrolü ve uzak arabirim. Ayrıca, ağ gecikmeleri olmadan herhangi bir boyuttaki karma hızına ölçeklenebilen ölçeklenebilir bir ağ zamanlayıcı ile birlikte gelir. Bu, piyasadaki en iyi genel ürünlerden biridir, ancak mutlaka kullanımı en kolay olanı değildir.
 • MultiMiner : Bu yazılım parçası kullanım kolaylığı için harika. Madencilik yazılımı genellikle yeni gelenler için göz korkutucu olabilecek CGMiner gibi komut satırı tabanlıdır. Bununla birlikte, MultiMiner, yeni başlayan biriyseniz, kullanımı daha kolay olan bir masaüstü uygulamasıdır. CGMiner gibi MultiMiner de Windows, Mac OS X ve Linux ile uyumludur. Ayrıca, kullanıcıların çok çaba harcamadan ASIC veya FPGA gibi madencilik cihazları arasında geçiş yapmasına izin verir. Sistemi, mevcut madencilik donanımını tespit etmek için temel bir madencilik motoru kullanır ve ardından kullanıcıların madencilik yapmak istedikleri paraları seçmelerine izin verir.
 • Madenci Sunucusu : Bu listedeki önceki iki giriş, zaten kripto para birimi madenciliğine yatırım yapmış kişiler için ortak seçimlerdir. Hala kararsızsanız ve henüz bir ASIC gibi pahalı donanım parçalarına para yatırmak istemiyorsanız, bulut tabanlı madencilik sizin için bir seçenektir. Miner-Server, bulut tabanlı madencilikte kullanılan daha iyi yazılım parçalarından biridir. Madenci Sunucusuna katılırsanız, bir maden havuzuna ekleneceksiniz, yani havuzunuz başarılı bir şekilde madencilik yapabiliyorsa ödül bölünecektir. Ancak, başlamak için ucuz bir seçenektir. Taban fiyatı katılmak için 0.14 $ civarındadır, bu nedenle madencilik sularını test etmek isteyenler için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.
 • BFGMiner : Özelleştirmeyi seven insanlardan biriyseniz, BFGMiner sizin için bir seçenektir. Dinamik saat, izleme ve uzak arabirime sahip modüler bir FPGA / ASIC madencisidir. BFGMiner yerleşik bir katman ve proxy sunucusuna sahiptir ve kodu ayrı iş parçacıklarına iş alma ve iş gönderme sağlar. Bu, çalışma hizmetlerinin engellenmemesini sağlar. BFGMiner ile ilgileniyorsanız, bu ürün çok, çok teknik olduğu için daha fazla araştırma yapmanız önerilir. Teknik bilgilerden emin değilseniz, şimdilik BFGMiner’den kaçınmak en iyisidir.

Her zaman olduğu gibi, istediğiniz üründen memnun olmadan önce herhangi bir satın alma işlemine acele etmeyin. Madencilik, teknik temellerin sağlam bir temelini almanızı gerektiren çok karmaşık bir süreç olabilir. ASIC, FPGA, GPU, karma hızı ve komut satırı gibi ortak terimleri anlamanıza olanak tanıyan, daha sonra en popüler madencilik yazılım paketlerinin bazılarına bu giriş ile birlikte, ilk Bitcoin madenciliğinize doğru yola çıkıyorsunuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap