En İyi Kripto Analistine Göre Zincir Üzerindeki Veriler Sessizce Bitcoin (BTC) Boğa Tersine Dönüşü Sinyali Veriyor

 En İyi Kripto Analistine Göre Zincir Üzerindeki Veriler Sessizce Bitcoin (BTC) Boğa Tersine Dönüşü Sinyali Veriyor

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe’ye göre, zincir içi ölçümler herhangi bir gösterge ise Bitcoin (BTC), yükseliş eğilimine hazırlanıyor olabilir.

Analist, 589.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in hash oranının, genellikle tarihsel olarak BTC rallilerinden önce gelen, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını söylüyor.

“Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken kripto yasağı devam ediyor.

Bu, Bitcoin madenciliğine olan talebin arttığını, ağın daha güvenli hale geldiğini ve nihayetinde fiyatın bu metriği izleyeceğini gösteriyor.”

Kaynak: Michael van de Poppe/Twitter

Bitcoin’in hash oranı, BTC madenciliği ve güç işlemleri için kullanılan toplam hesaplama gücünü ölçer. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, ağın bir saldırıya karşı direnci o kadar yüksek olduğundan, bu aynı zamanda önemli bir güvenlik metriğidir.

Bitcoin’in olası kısa vadeli yönüne bakan Van de Poppe, yeni bir strateji oturumunda 38.000 $ veya 40.500 $’lık bir kırılmanın önümüzdeki günlerde BTC’nin fiyat hareketini önleyebileceğini söylüyor.

“38.000 doların altında net bir düşüş elde edene kadar beklemelisin. Bu muhtemelen kısa fırsatlar olacak.

Ve eğer 40.500 doların üzerine çıkarsak, o bölgeyi ters çevirin, bu muhtemelen uzun bir bölge olacak. 39.000 $ ‘dan beri uzun zamandır varım ve Bitcoin kendisini 39.000 $ bölgesi olan çok önemli bir destek seviyesini elinde tutmaya karar verecekse, bu noktada altcoinlerde biraz daha uzun vadeli arıyorum.

40.500 doları kırarsak, bakmamız gereken bir sonraki seviyenin, likidite alarak 43.000 dolar ve zaten yaklaşık %10’luk bir hareket olan 43.2000 dolar civarında olduğunu düşünüyorum.”

Analist, Bitcoin’in yatay, düşük volatiliteli fiyat hareketi göz önüne alındığında, büyük bir dürtü dalgasının yaklaştığını söylüyor. ABD doları endeksinin (DXY) bir düzeltme zamanı geldiğinden, aşağı yönlü değil yukarı yönlü bir kırılmanın daha muhtemel olduğunu söylüyor.

“Köşede büyük bir kırılma var. USD ek zayıflık gösterecekse, yukarı doğru gideceğimizi varsayıyorum. Özellikle de Fed beklediğimizden daha ağır bir sıkılaştırma açıklamayacaksa. Bu, doların daha fazla zayıflayacağı ve Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareketle sonuçlanacağı anlamına gelecek.”

Yazma sırasında, BTC 38.141 dolar için el değiştiriyor.

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Tithi Luadthong
Yorum Yap