Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

EOS Tabanlı Wallet Uygulamasindan 52 Milyon Dolarlık Vurgun

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 EOS Tabanlı Wallet Uygulamasindan 52 Milyon Dolarlık Vurgun
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çinli bir EOS tabanlı cüzdan uygulamasının kapandığı haberi ve kullanıcı fonlarında 52 milyon dolarlık erişilemeyen fon kaldı.

Yerel bir rapora göre, kullanıcıların EOS yatırmaları için yüksek getiri vaat eden bir cüzdan uygulaması olan EOS Ecosystem, platformu kapandı ve içerik oluşturucularının yaklaşık 52 milyon dolarlık kullanıcı fonuyla kaçtığı görülüyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Pazartesi günü, yatırımcılar EOS Ecosystem’ın uygulaması aracılığıyla hesaplarına erişemediklerini bildirdi. Çin blockchain medya kuruluşu ChainNews’e göre, fonların çoğu da hizmetin hesabından çekildiği görünüyor.

Geliştirme stüdyosu Block one, 2018’de açık kaynaklı blockchain yazılımı EOSIO’yu piyasaya sürdüğünden beri, birçok şirket blockchain’in yerel kripto para birimi EOS’u etrafında merkezlenmiş yatırım dolandırıcılığı gerçekleştirdi. Örneğin, EOS Vote, EOSCUBE ve EOSFIN’in hepsi hileli platformlar olduğunu ortaya çıkardı.

ChainNews daha önce EOS Ecosystem’ın iddia ettiği gibi bir EOS düğümü olmadığını ve bir piramit şeması çalıştırdığını bildirmişti. 2019 yılında, proje 33 milyondan fazla EOS jetonunu (basın zamanında yaklaşık 81 milyon dolar) içeren bir ponzi şeması yürüttüğü için Çin’in Tengzhou’daki yerel bir mahkemede dava açıldı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap