Eski Bir Coinbase Avukatı Başkan Vekili Olmak Üzere!

Coinbase'deki eski bir üst düzey avukat, ABD'deki büyük bir banka düzenleyicisinde başkan vekili görevini en azından geçici olarak almak üzere.

Para Birimi Komptrolörü Ofisi’nin (OCC) ilk kontrolör yardımcısı ve baş işletme görevlisi Brian Brooks, patronu Joseph Otting’in yakın bir zamanda ayrılmayı planladığı için başkan vekili kontrolörü olmaya hazırlanıyor.

Politico Pro’nun Salı günkü haberine göre , Otting, finansal kurumların düşük gelirli ve azınlıklı bireylere karşı ayrımcılık yapmasını önlemek için tasarlanan reformlarından sonra istifa edecek . denildi.

Birinci Başkan Yardımcısı olarak Brooks, ABD Başkanı Donald Trump daimi bir aday gösterene ve ABD Senatosu bunları onaylayana kadar Para Birimi Denetçisi olarak görev alacak.

Her iki kuruluşta da Otting’in ayrılması için kesin bir zaman çizelgesi yoktu. Bu sürecin ne kadar sürebileceği belirsiz. Otting, Haziran 2017’de aday gösterildi ve Kasım 2017’de onaylandı. Bu da sürecin aylar sürebileceğini gösteriyor.

Brooks, Birinci Milletvekili rolünü iki ay önce aldı , ancak zaten bu şirketlerin para hizmetleri işletme lisanslarını güvence altına almak yerine kripto ve diğer fintech firmalarının ulusal bir rejim yoluyla lisanslanmasına izin verecek bir tüzük desteğini zaten açıklamıştı .

OCC’ye katılmadan önce Brooks, kripto para borsası Coinbase’in baş yasal yetkilisiydi. Son yıllarda, Fannie Mae’de liderlik ve danışmanlık rolleri de üstlendi ve özellikle 2011-2014 yılları arasında OneWest Bank başkan yardımcısıydı. OneWest, şimdi Brooks’u OCC rolüne atanan ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin tarafından kuruldu. Otting, 2010-2015 yılları arasında OneWest’te başkan ve CEO olarak da bulundu.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi