Eski Bir Coinbase Avukatı Başkan Vekili Olmak Üzere!

 Eski Bir Coinbase Avukatı Başkan Vekili Olmak Üzere!

Para Birimi Komptrolörü Ofisi’nin (OCC) ilk kontrolör yardımcısı ve baş işletme görevlisi Brian Brooks, patronu Joseph Otting’in yakın bir zamanda ayrılmayı planladığı için başkan vekili kontrolörü olmaya hazırlanıyor.

Politico Pro’nun Salı günkü haberine göre , Otting, finansal kurumların düşük gelirli ve azınlıklı bireylere karşı ayrımcılık yapmasını önlemek için tasarlanan reformlarından sonra istifa edecek . denildi.

Birinci Başkan Yardımcısı olarak Brooks, ABD Başkanı Donald Trump daimi bir aday gösterene ve ABD Senatosu bunları onaylayana kadar Para Birimi Denetçisi olarak görev alacak.

Her iki kuruluşta da Otting’in ayrılması için kesin bir zaman çizelgesi yoktu. Bu sürecin ne kadar sürebileceği belirsiz. Otting, Haziran 2017’de aday gösterildi ve Kasım 2017’de onaylandı. Bu da sürecin aylar sürebileceğini gösteriyor.

Brooks, Birinci Milletvekili rolünü iki ay önce aldı , ancak zaten bu şirketlerin para hizmetleri işletme lisanslarını güvence altına almak yerine kripto ve diğer fintech firmalarının ulusal bir rejim yoluyla lisanslanmasına izin verecek bir tüzük desteğini zaten açıklamıştı .

OCC’ye katılmadan önce Brooks, kripto para borsası Coinbase’in baş yasal yetkilisiydi. Son yıllarda, Fannie Mae’de liderlik ve danışmanlık rolleri de üstlendi ve özellikle 2011-2014 yılları arasında OneWest Bank başkan yardımcısıydı. OneWest, şimdi Brooks’u OCC rolüne atanan ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin tarafından kuruldu. Otting, 2010-2015 yılları arasında OneWest’te başkan ve CEO olarak da bulundu.

Yorum Yap