Ethereum 3028 Dolarda, ETH İçin Bir Sonraki Kritik Destek Seviyesi Nerede?

 Ethereum 3028 Dolarda, ETH İçin Bir Sonraki Kritik Destek Seviyesi Nerede?

Ethereum 3030 $ olarak fiyatlandırıldı ve altcoin kralı geçen hafta %11’lik keskin bir düşüş kaydetti. Başlıca kripto para birimleri, acil destek seviyelerini geçtikten sonra düşüş eğiliminde.

Bitcoin 40 bin doların altında fiyatlandı ve geçen hafta %12 düştü. Küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saatte %0,2’lik bir düşüşün ardından 1,96 Trilyon Dolar’da kaldı.

Ethereum geçen hafta bir satış çılgınlığına tanık oldu, ancak son 24 saat içinde kripto para satıcıların elinden kurtulmaya çalıştı, ancak piyasada satın alma baskısı henüz yeniden ortaya çıkmadı. Son zamanlarda, Ethereum geliştiricileri Mainnet Shadow Fork’ları ile canlı yayına geçti.

Ethereum Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Ethereum’un fiyatı 3028 dolar. Görüntü Kaynağı: ETH/USD TradingView’de

Ethereum 3028.86 $ olarak fiyatlandırıldı ve madeni para son 48 saat içinde yukarıda belirtilen fiyat seviyesinin etrafında geziniyor. Madeni para için ani direnç, kripto paranın son birkaç gün içinde bu seviyeden birkaç kez reddedilmesinden sonra 3085.60 dolarda kaldı.

Direnç işaretinin devam eden reddi, Ethereum’u 2839.12 $ destek seviyesinin yakınında işlem yapmaya itebilir.

Bu seviyeye düşüş, %6.44 düşüş anlamına gelir. Boğaların yeniden ortaya çıkması durumunda, kripto para direnç işaretini 3391,95 $ ve ardından 3609,61 $ hedefleyecektir. İşlem hacmi kırmızı renkteydi ve bu, alıcıların yazı yazılırken sayıca daha az olduğunu gösteriyordu.

İlgili Okuma | Ronin Hack Aftermatch: Axie Infinity’nin 1 Milyon Dolarlık Hata Ödülü

Teknik Analiz

Ethereum azalan satın alma gücü gösterdi. Görüntü Kaynağı: ETH/USD TradingView’de

Ethereum, son 72 saat içinde aşırı satım bölgesinde geziniyordu, kripto paranın yazıldığı sırada önemli satın alma baskısına tanık olmak için mücadele etti. Göreceli Güç Endeksi’nde, madeni para 50 işaretinin altında görüldü çünkü Ethereum aşırı satıldı ve basın zamanında düşük değerlendi. Geçen hafta boyunca, RSI çoğunlukla yarı çizginin altında kaldı.

20-SMA’da, ETH’nin 20-SMA çizgisinin altına yerleştirildiği görüldü ve bu, RSI’daki okumaya karşılık geldi. ETH’nin fiyat momentumu, yukarıda belirtilen göstergeye göre satıcılar tarafından yönlendirildi.

Ethereum, dört saatlik grafiğinde düşüş momentumu sergiledi. Görüntü Kaynağı: ETH/USD TradingView’de

ETH, kabaca bir hafta önce bir satış çılgınlığında olduğundan, madeni para, düşüş momentumunu parlatırken düşüş fiyat hareketi sergilemeye başladı. Basın zamanında, ETH düşüş fiyat hareketi göstermeye devam etti ve madeni para, birkaç saate atıfta bulunan çok kısa bir süre boyunca boğaların devraldığına tanık oldu.

Gösterge sıfır işaretinin altında görüldüğü için şu anda MACD hala negatifti. Bu, ayıların gücünü gösterir. Yaklaşan ticaret seanslarında ETH’nin fiyat ivmesini artırıp artırmayacağını söylemek için oldukça erken.

MACD, küçük yeşil histogramların yeniden yüzeye çıkmasıyla birlikte bir yükseliş geçişi sergiledi, ancak aynı yönde devam eden fiyat hareketi, göstergenin yarı çizginin altında kalmasına neden olacak.

İlgili Okuma | CeFi Platform Celsius, ABD’deki Yalnızca Akredite Yatırımcılara Getirilen Ödülleri Kısıtlıyor


Yorum Yap