Ethereum Değeri 25.000.000.000 Dolar Rekoru Kırdı

 Ethereum Değeri 25.000.000.000 Dolar Rekoru Kırdı

Pazar analitiği araç kiti Messari, Ethereum tabanlı en iyi merkezi olmayan kredi platformlarının 2021’in ilk çeyreğinde büyük bir kilometre taşına ulaştığını bildiriyor.

Messari, merkezi olmayan finans (DeFi) platformları Aave, Compound (COMP) ve MakerDAO (MKR) tarafından yapılan ilerlemeyi vurgulayarak bu hafta bir tweet ile haberi açıkladı.

“Borç verme sektörü, 2021’in ilk çeyreğinde parabolik hale geldi. DeFi’nin en popüler kredi platformları, Aave, Compound ve MakerDAO dahil olmak üzere sektörün şimdiye kadar gördüğü en yüksek seviye olan 25 milyar dolara ulaştı.”

Kaynak: Messari

Analitik platform aynı zamanda sektördeki ödenmemiş kredilerin değerinin de Compound, MakerDAO ve Aave’nin pazardaki aslan payını ele geçirmesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor.

“Aave, Compound ve MakerDAO’da ödenmemiş kredi sayısı ~ 10 milyar $ ATH’ye ulaştı. Bileşik pazarın% 53’ünü, MakerDAO pazarın% 30’unu ve pazarın% 17’sinde Aave’yi ele geçirdi. “

Kaynak: Messari

Ethereum blockchain monitörü DeFi Pulse gösterir Blok zincirindeki DeFi platformlarında kilitlenen toplam değerin (TVL), 15 Nisan’da kilitlenen yaklaşık 62 milyar dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık% 11 düşüşle şu anda 55 milyar dolar civarında kaldığı.

DeFi’de kilitlenen toplam USD değeri düşmüş olsa da, Ethereum tabanlı DeFi projelerinde kilitlenen toplam ETH sayısı, yaklaşık 10.74 milyon ETH yatırılarak tüm zamanların en yüksek seviyelerinde geziniyor.

Ethereum üzerine inşa edilen diğer DeFi ile ilgili platformlardan, merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap (UNI) yaklaşık 6 milyar dolar kilitli tutuyor, Curve Finance (CRV) 5,32 milyar dolara ve SushiSwap (DEX) 3,87 milyar dolara sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap