Ethereum (ETH) 2020 Büyüme Rakamları ve Potansiyeli

 Ethereum (ETH) 2020 Büyüme Rakamları ve Potansiyeli

Ethereum (ETH) ağının büyüme oranı , son birkaç haftadaki ETH fiyatındaki önemli düşüşe rağmen belirgin şekilde artmaktadır . Ethereum’un uzun vadeli görünümünün oldukça olumlu olduğunu gösteriyor.

Ocak 2020’den bu yana, Santiment’in Ethereum adresleri çizelgesi dört ay içinde 40.000’den 70.000’in üzerine bir artış gösteriyor ve bu da daha fazla kullanıcının Ethereum blockchain ağını katildigini gösteriyor.

Adres büyümesi genellikle önemli bir temel faktördür

Herhangi bir blockchain ağı için, benzersiz adres genişlemesi orta ve uzun vadeli büyüme için çok önemli bir temel faktördür.

BKCM CEO’su Brian Kelly gibi yüksek profilli yatırımcılar, Ethereum ve Bitcoin dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin fiyat trendini tahmin etmek için istatistiği sürekli olarak kullanirlar.

Santiment’teki araştırmacılara göre

“Bu, Ethereum’un umut verici görünmeye devam eden uzun vadeli potansiyelinin önemli bir göstergesidir. Ağ büyümesi, her gün projenin ilgili ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısını gösterir. Esasen, bu grafik kullanıcının zaman içinde benimsemesini göstermektedir ve projenin ne zaman yükseldiği veya kaybettiğini belirlemek için kullanılabilir. ”

2019’un sonlarından bu yana, Ethereum’u teminat olarak kullanarak merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarının kredilerin popülaritesindeki patlayıcı artış, ETH’ye olan talebi artırdı.

DeFi pazarı 12 Mart’ta Bitcoin fiyatının 3.600 $ ‘a kadar düştüğü kripto para piyasasının ani çöküşünden kurtuldukça, Ethereum blockchain ağının 2020’nin ikinci yarısına doğru istikrarlı bir toparlanma görmesi bekleniyor.

Fiyat istikrarı büyük olasılıkla Ethereum adreslerinin artmasına neden olacaktır.

Defipulse.com verilerine göre , DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer Mart ayının ortasından bu yana yaklaşık 1,2 milyar dolardan 600 milyon dolara geriledi.

Birçok DeFi kredisi tasfiye edildikçe ve marj çağrıldığından, borçluların çoğunu kredilerini kapatmaya zorlayarak DeFi pazarının daralmasına neden oldu.

Ethereum ribauntlarının fiyatından sonra gerçekleşmesi muhtemel DeFi pazarı toparlanmaya başladığında, kullanıcı faaliyetlerinde artışa neden olması bekleniyor.

Önümüzdeki aylarda kullanıcı sayısı DeFi platformlarında yükselirse, Ethereum ağının genişlemesine ve protokoldeki benzersiz adreslerin sayısını artırmasına neden olur.

Ethereum’un fiyatının ve kripto para piyasasının geri kalanının, uzun bir yükseliş sağlamak için yeterli temel faktörlere sahip olup olmadığı görülüyor.

Bazıları, Bitcoin’in V şeklindeki iyileşmesinin 3,600 $ ‘dan 6,700 $’ a çıkarılmasının tüm kripto pazarını başka bir dik düzeltmeye karşı savunmasız bıraktığını ve muhtemelen 4,000 $ ila 5,000 $ aralığının tekrar test edileceğini savundu.

Büyük kripto paralar için bir başka ayak, günlük kullanıcıların merkezi olmayan uygulamaların istikrarına olan güvenini azaltabileceğinden, kısa vadede Ethereum’un ağ büyümesi için bir risk oluşturmaktadır.

Yorum Yap