Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ethereum Gizlilik Protokolü Fren Yapıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ethereum Gizlilik Protokolü Fren Yapıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yeni Ethereum anonimleştirme protokolü Tornado.cash, 21 Mayıs’tan itibaren protokolü “ durdurulamaz ” hale getiren tamamen değişmez akıllı sözleşmeler başlattı . Proje değişmezliğin erdemlerini övmüş ve “kodun kanun olduğunu” ilan etse de, Ethereum ( ETH ) topluluğundaki birçok kişi protokole para yatırılmasını öneriyor.

Tornado, artan ademi merkeziyetçilik ve akıllı sözleşmelerin protokolün olumlu erdemleri olarak değiştirilemediğini ilan ederek, değişmezliğe olan bağlılığının artıları ve eksileri olduğunu belirtiyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ancak geliştiriciler, “tornado.cash ekibi artık kullanıcıları hatalardan koruyamaz” diye kabul ediyor. Tam değişmezliğe geçişi açıklayan gönderide, firma ayrıca kullanıcıların fonları üzerinde sigorta kapsamı aramayı düşünmelerini tavsiye ediyor.

Tornado.cash protokolünün versiyonundan ellerini kaldırmasına rağmen, geliştiricileri dikkatlerini “Zcash özelliklerini Ethereum ana ağına çoğaltmayı” umarak projenin bir sonraki büyük versiyonunu oluşturmaya yöneltecekler.

Kripto analisti David Gerard, Tornado.cash‘in değişmezlik konusundaki fikrini eleştirdi ve protokolü “saldırganlar için tam anlamıyla güvenlik deliklerinin düzeltilemediği bir oturma ördeği” olarak nitelendirdi .

Tornado.cash, lansmanından bu yana dokuz ay önce başlatıldıktan sonra Ethereum topluluğundan önemli eleştiriler alarak sık sık tartışmalara neden oldu . Reddit hakkındaki yorumlara yanıt olarak, projenin ana sayfasına o zamandan beri potansiyel kullanıcıları “kendi sorumluluğunuzdadır”, “deneysel bir yazılım” olduğuna dair bir uyarı verildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap