Ethereum İşlem Ücretleri Düşen Fiyatların Ortasında Altı Ayın En Düşük Seviyesine Yakın

 Ethereum İşlem Ücretleri Düşen Fiyatların Ortasında Altı Ayın En Düşük Seviyesine Yakın

Ethereum gazı fiyatları bir süredir düşüyor. Boğa piyasasının tamamen çiçek açtığı 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmişti. Daha sonra çeşitli aralıklarla yüksek noktalara sıçrayarak yüksek yükselişte kalmaya devam etti. En yüksek seviyesinde, ortalama ETH gaz ücretleri 69 $ kadar yüksekti. Ancak, son düşüş trendi ve piyasanın ivme kaybetmesiyle birlikte, gaz ücretleri düştü ve son düşüş, altı ayın en düşük seviyesini gördü.

Ethereum Ücretleri Düştü

Son üç aydaki Ethereum gaz ücretleri, tutarlı düşüş trendi Bu, ortalama gaz ücretlerinin Mart başında 5,98 dolara kadar düştüğünü gördü. Bu, gaz ücretlerinin bu noktada yedi aydaki en düşük seviyesiydi. Bununla birlikte, Nisan ayı başlarında gaz ücretlerinde bir artış, bir kez daha 43 $ ‘a kadar çıkan bu gaz gönderme ücretlerine hızlı bir şekilde son verebilir. Bu, takip eden keskin düşüş trendinin ETH gaz ücretlerini altı ayın en düşük seviyelerine doğru düşmesine neden olduğu düşünüldüğünde, bu yalnızca geçici olacaktır.

İlgili Okuma | DeFi Stablecoin Platformu Fasulye Sırığı ~80 Milyon Dolarlık Hackten Zarar Gördü

Pazartesi itibariyle, Ethereum gas ücretleri ortalama 8,78 dolara kadar düştü. Mart başında kaydedilen seviyelere getirmek için Nisan ayının en yüksek seviyesinden %76$’lık bir düşüşü temsil etti. ETH ücretlerindeki düşüş, ana ağda işlem yapma maliyetinden önemli ölçüde daha düşük ücretlerle övünen Katman 2 toplamalarının ücretlerinde de bir düşüşe neden oldu.

Metis Network’te kaydedilen en düşük ücret oranı Pazar günü işlem başına 0.03$’a kadar düştü. Loopring ve Zksync gibi diğerleri, işlem ücretlerinin 0,05 dolara kadar düştüğünü görmüştü.

Bitcoin ücretleri de düştü ve Pazartesi günü itibariyle ortalama işlem ücreti 1,04$’a oturdu.

Grafiklerde ETH

Mevcut düşüş trendi, yalnızca işlem ücretlerinde değil, dijital varlığın fiyatında da öne çıkıyor gibi görünüyor. Ethereum fiyatı Pazartesi gününün erken saatlerinde 3.000 doların altına düştü ve küçük toparlanmalar yapılırken, çeşitli düşüşler dijital varlığın Pazartesi günü piyasaların açılmasından önce 2.800 dolar fiyat aralığına dokunduğunu gördü.

İlgili Okuma | TA: Ethereum 3K Altında Kayıyor, Ayılar Neden 2.5K Doları Hedefleyebilir?

Piyasayı sarsan satışlarla birlikte, göstergeler dijital varlık için doğal olarak yükselişe geçti ve tamamen satıcıların lehine eğildi. 3.000 doları kırdıktan sonra, bir sonraki büyük destek seviyesi şu anda 2.900 dolarda bulunuyor, ancak ayılar onu aşağı çekmek için çabalarını sürdürüyor.

ETH şimdi 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü. Bu, kripto para biriminin kısa vadeli tahminlerini tüccarların çoğunluğu için olumsuza çeviriyor ve uzun vadeli görünüm de iyi görünmüyor. Dijital varlık, bu yazının yazıldığı sırada 2,909 dolardan işlem görüyor.

Shrimpy Academy’den öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik


Yorum Yap