Ethereum Layer 2 Ağ İyimserliği Bir Token Düşürüyor

 Ethereum Layer 2 Ağ İyimserliği Bir Token Düşürüyor

Önemli Çıkarımlar

Ethereum Layer 2 ağı Optimism, bir belirteç ve yeni bir yönetişim modeli başlatıyor. Optimism ekibi, tokenin bir dizi airdrop yoluyla dağıtılacağını ve yeni kullanıcıların hala dahil olabileceğini duyurdu. İyimserlik, Ethereum’un ölçeklenebilirlik elde etmesine yardımcı olmayı uman birkaç Katman 2 çözümünden biridir. Bu makaleyi paylaş

Optimism’in yeni OP jetonu, “tüm bir airdrop sezonu” boyunca Optimism kullanıcılarına dağıtılacak. Ekip, İyimserlik Kolektifi olarak bilinen merkezi olmayan bir yönetim yapısına yönelik daha büyük bir hareketin parçası olarak tokenini açıkladı.

İyimserlik Belirteci Başlattı

Ethereum uzman kullanıcıları başka bir airdrop alıyor – aslında bir dizi.

Ethereum’un en iyi Katman 2 ölçeklendirme projelerinden biri olan Optimism, OP kodu altında bir yönetişim belirteci yayınlayacağını duyurdu. İyimserlik ekibi haberi bir Blog yazısı Salı. Ekip de paylaştı bir kriter listesi İyimserlik kullanıcısı olmak kadar basit, DAO seçmeni veya çoklu imza sahibi olmak gibi daha gelişmiş kriterlere kadar öğeleri içeren airdrop uygunluğu için.

Token airdrop, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek bir dizi airdrop’un ilki olacak. Ekip, ilk airdrop için kesin bir tarih vermese de, kullanıcıları bunun henüz yayında olmadığı konusunda uyarmaya özen gösterdi ve kullanıcıları başka türlü ikna etmeye yönelik her türlü girişim bir aldatmacadır.

Belirteç düşüşü, daha merkezi olmayan bir yönetim yapısına yönelik daha büyük bir hareketin parçası. İyimserlik Kolektifi, bugünkü duyurudan itibaren bilineceği gibi, yönetişim rollerini Token House ve Citizens’ House arasında bölen iki meclisli bir “ev” sistemine sahip olacak. Token House, ilk airdrop sırasında OP alıcılarından oluşacaktır; İyimserlik, daha sonra satın alınamayan veya satılamayan “ruhlara bağlı” NFT’ler yayınlayarak kullanıcıları Citizens’ House’a ekleyecektir. Birlikte, iki meclisli sistem, tamamen token tabanlı yönetimin olası plütokrat eğilimlerini azaltmayı amaçladı.

İyimserlik, Ethereum ölçeğine yardımcı olmak için İyimser Toplamalar adı verilen bir şifreleme teknolojisi biçiminden yararlanır. Temel zincirin üstünde kendi ağını çalıştırarak, ağın güvenliğinden yararlanırken işlemleri Ethereum ana ağından daha yüksek bir hızda ve daha düşük maliyetle işleyebilir. İyimserlik, Ethereum ana ağını Katman 2 ağına bağlayan bir köprüye sahiptir. 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana ağ, Synthetix ve Uniswap gibi önemli DeFi projelerini memnuniyetle karşıladı. Optimism, bir belirteç başlatırken, Ethereum’daki diğer birçok benzer DeFi projesine benzer, merkezi olmayan bir yönetişim modelini benimseyecek.

Belirteç duyurusu, esas olarak, birkaç gün boyunca bekleniyordu. 19 Nisan Ayna gönderisi İyimserlik, “topluluk mülkiyeti ve yönetişim tarafından yönlendirilen” yeni bir bölüm başlatmak için bir planın ayrıntılarını verdi. Sızan bir Coinbase sayfası da geçen hafta bir İyimserlik belirtecini listeledi.

2. Katman Yarış Yoğunlaşıyor

Proje, Ethereum’un Katman 2 ölçekleme çözümlerine artan odaklanmanın ortasında son birkaç ayda önemli bir büyüme gördü. Buna göre L2Beat verileri, ağ kilitli toplam değeri yaklaşık 662 milyon dolar tutuyor ve bu, token söylentilerinin su yüzüne çıkmaya başlamasından bu yana geçen hafta %15 arttı. Özellikle, İyimserlik şu anda bir yutturmaca dalgasından yararlanıyor olsa da, en büyük rakibi olan İyimser Toplama çeşidinin bir başka 2. Katman çözümü olan Arbitrum’un gerisinde kalıyor. 3.57 milyar dolar tutuyor toplam değer kilitli – Ethereum Layer 2 pazarının yarısından fazlası.

İyimserlik ve Arbitrum şu anda Ethereum’un en büyük ölçeklendirme silahlarından ikisi olsa da, StarkWare’in StarkNet’i gibi ZK-Rollup’lar önemli bir çekiş kazandığında bunun değişmesi bekleniyor. Geçen hafta, erken Ethereum DeFi projesi MakerDAO, Ethereum ekosistem ölçeğine yardımcı olma taahhüdünün bir parçası olarak bu Perşembe bir köprü lansmanı ile başlayan StarkNet’te başlatma planlarını özetledi (2022, Ethereum protokolü ve ölçekleme yol haritası için de büyük bir yıl. merakla beklenen “Merge” to Stake Kanıtı’nı piyasaya sürmesi bekleniyor).

İyimserlik artık bir belirteç düşürdüğünde, diğer benzer Katman 2 protokolleri de aynı şeyi yapıp yapmama kararıyla karşı karşıya. DeFi dünyasında, bir rakip kullanımı teşvik etmek ve önyükleme büyümesine yardımcı olmak için bir kez bir token serbest bırakmak için projeler için nadir değildir. Her iki durumda da, Birleştirme ile birlikte, Katman 2’yi oluşturma yarışının önümüzdeki birkaç ay içinde Ethereumland’da önemli bir anlatı olması muhtemeldir.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı Optimism’in token airdrop’u için uygundu. Ayrıca ETH, SNX’e sahiptiler ve bir kripto para birimi endeksinde MKR ve UNI’ye maruz kaldılar.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım için yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap