Ethereum Mixer Tornado Cash, Yaptırım Uygulanan Kullanıcıları Engelliyor

 Ethereum Mixer Tornado Cash, Yaptırım Uygulanan Kullanıcıları Engelliyor

Önemli Çıkarımlar

Tornado Cash, yaptırım uygulanan kullanıcıların uygulamasına erişmesini engellemeye başladı. Güncelleme, Chainalysis’in ürünlerinde Ronin Network hackine bağlı bir Ethereum adresini işaretlediği güncellemesini takip ediyor. Kripto topluluğu, Tornado Cash’in düzenlemelere uyma kararını kınadı. Bu makaleyi paylaş

Onaylanan adresler Tornado Cash’in ön ucuyla etkileşime giremeyecek, ancak bu onların akıllı sözleşmeyle etkileşime girmesini engellemez.

Tornado Cash Uyumluluğu Onaylıyor

Tornado Cash, kullanıcıların ön ucuna erişmesini engellemeye başladı.

Tornado Cash kullanımları @chainalysis OFAC onaylı adreslerin dapp’e erişmesini engellemek için oracle sözleşmesi.
Mali mahremiyeti korumak, özgürlüğümüzü korumak için esastır, ancak bu, uymama pahasına olmamalıdır.https://t.co/tzZe7bVjZt

— 🌪️ Tornado.cash 🌪️ (@TornadoCash) 15 Nisan 2022

İşlem gizliliğini korumak için yaygın olarak bir karıştırıcı olarak kullanılan Ethereum protokolünün arkasındaki ekip, şunları yayınladı: bir tweet Cuma günü, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi tarafından onaylanan Ethereum adreslerini engellemek için güvenlik analitiği firması Chainalysis’ten bir kehanet sözleşmesinden yararlandığını doğruladı. Tornado Cash, “Finansal mahremiyeti korumak, özgürlüğümüzü korumak için çok önemlidir, ancak bu, uyumsuzluk pahasına olmamalı” diye yazdı. Duyuru dahil bir Etherscan bağlantısı 10 Mart’tan bu yana listeye üç adresin eklendiğini gösteren Chainalysis sözleşmesine.

23 Mart’ta gerçekleşen 550 milyon dolarlık Ronin Network saldırısının arkasında Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu’nun olduğunun ortaya çıkmasından bir gün sonra geldi. bir güncelleme 0x098B716B8Aaf21512996dC57EB0615e2383E2f96 Ethereum adresini yaptırım listesine eklediğini belirtti. Chainalysis daha sonra yayınlandı bir tweet fırtınası ürünlerinde adresi işaretlediğini teyit eder.

Tornado Cash, kullanıcıların bir sözleşmeye varlık yatırmasına ve ardından bunları ayrı bir adresten çekmesine olanak tanıdığından, Ethereum’daki işlem geçmişini gizlemek için kullanışlıdır, bu da zincirdeki adımlarını izlemeyi daha zor hale getirir. ETH ve diğer Ethereum uyumlu varlıkları destekler. Anonimliği korumadaki faydası nedeniyle, fonlarını aklamak isteyen DeFi korsanları arasında popüler bir araçtır. Tornado Cash, tarihsel olarak izinsiz, sansüre dayanıklı doğasıyla gurur duymuştur, ancak düzenleyicilere uymak için yaptığı son hamle, gerçek ademi merkeziyetçiliğe karşı olduğu için eleştirilere yol açmıştır. Çok sayıda önde gelen kripto kullanıcısı, Tornado Cash’in kararına ilişkin ekibi eleştirmek için gönderisine yanıt verdi. “Yeni bir miksere ihtiyacımız var. Kim inşa edecek?” dedim takma adlı Twitter kullanıcı tabanlı karbon. Bununla birlikte, Oracle, adreslerin Tornado Cash uygulamasını kullanmasını engelleyebilse de, bunların doğrudan akıllı sözleşme ile etkileşime girmesini engellemediğini unutmamak önemlidir.

Tornado Cash, düzenleyici baskıya boyun eğen türünün ilk uygulaması değil. Kripto topluluğu tarafından öfkeyle karşılanan başka bir hamlede, Bitcoin karıştırıcı Wasabi Mart ayında CoinJoin karıştırma protokolündeki belirli işlemleri engellemeye başlayacağını söyledi. Güncelleme, Chainalysis’in, 2016’da Ethereum’u neredeyse öldüren DAO korsanının arkasındaki kimliği ortaya çıkarmak için Wasabi’nin CoinJoin uygulamasını kırdığını ve kripto karıştırma hizmetlerinin gerçekten anonimlik sağlayıp sağlayamayacağına dair soruları gündeme getirmesinin ardından geldi. Tornado Cash’in güncellemesi daha fazla alarm ziline yol açtı, ancak şimdi kripto safları Ethereum’un en iyi mikserinin gerçekten sansüre dayanıklı olup olmadığını soruyor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

DeFi Projesi Spotlight: Tornado Cash, Ethereum’un En İyi Gizlilik Aracı

Tornado Cash, Ethereum ve ZK-SNARK teknolojisine dayalı diğer akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri için merkezi olmayan, gözetimsiz bir gizlilik çözümüdür. Kullanıcıların zincir üzerindeki etkinliklerindeki bağlantıları koparmalarına olanak tanır…

0xSifu Binlerce ETH’yi Tornado.Cash’e Taşıdı

Merkezi olmayan finans protokolü Wonderland Money’nin kısa süre önce görevden alınan hazine yöneticisi 0xSifu, milyonlarca dolar değerinde Ethereum’u Tornado.Cash’e gönderdi.

Wasabi’nin Bitcoin Karıştırıcısı İşlemleri Sansürlemeye Başlayacak

En popüler işlem karıştırma uygulamalarından birine sahip yalnızca Bitcoin cüzdanı Wasabi, CoinJoin karıştırıcısında belirli işlemleri sansürlemeye başlayacağını duyurdu. Wasabi’nin CoinJoin’i Başlayacak…Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap