Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Rallisinde

 Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Rallisinde

Blockchain analitik firması Glassnode, Ethereum ağındaki faaliyetin, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto varlığı olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.500 doların üzerine çıkmasıyla arttığını söylüyor.

Haftalık raporunda Glassnode, ETH sahiplerinin madeni paralarını merkezi borsalardan aktif olarak taşıdığını ve bunları kendi cüzdanlarında tuttuğunu ortaya koyuyor ve bu da Ethereum’un devasa rallilerini tetikleyen arz sıkıntısının olabileceğini öne sürüyor.

“Bu hafta nispeten büyük bir ETH hacmi bilinen borsa cüzdanlarından kaldırıldı ve tek bir günde 200 binin üzerinde ETH’ye yükseldi. Aşağıdaki tablo, 2021’de 200.000 ETH / gün’ün üzerinde para çekme işleminde bu tür 10 olay olduğunu göstermektedir. Bu, fonların kendi kendine saklanmasına yönelik genel bir tercihi gösteren, günde 200.000 ETH’nin üzerindeki döviz girişlerinin olduğu yalnızca iki güne benziyor. “

Rapor, borsaların şu anda toplam ETH arzının yalnızca% 12’sini elinde tuttuğunu, akıllı sözleşmelerin ise% 22,8’e sahip olduğunu ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanına artan ilgiyi gösterdiğini söylüyor.

“Bu eğriler için neredeyse eşit ve zıt eğilim, ürün pazarına açık bir uyumu ve ETH sahiplerinin DeFi talebini gösteriyor.”

Kaynak: Glassnode

Glassnode, Ethereum madencilerinin blok gaz limitini 15M’ye ayarlaması nedeniyle gaz fiyatlarında düşüşe ve dolayısıyla işlem hacimlerinde artışa yol açtığı için Ethereum’un da daha yüksek verim gördüğünü söylüyor.

Ethereum zincirinin genel iş hacmi, bu hafta saniyede 16,5 işlemle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13,5 TPS, o zamandan beri 2021’in çoğunda gölgede kalan 2017 boğa koşusunun zirvesinde belirlendi. “

Kaynak: Glassnode

Rapor ekler faaliyetlerdeki ani yükselişin, ağın zincir üzerinde iletilen ABD doları hacmine karşı piyasa değerinin bir ölçüsü olan Ethereum NVT Oranını (Ağ Değerinin İşlem Oranına) düşürdüğünü. Düşen bir eğilim, genellikle ağ için bir yükseliş göstergesi olarak görülür.

“Aşağıdaki grafik, özellikle Mart 2020’deki satıştan bu yana, Ocak 2020’den bu yana güçlü bir düşüş eğilimi gösteren bir Ethereum NVT’yi gösteriyor. Yakın zamandaki yüksek işlem hacmi, NVT Oranını da son birkaç hafta içinde düşürdü ve bu da son yapıcı fiyat eylemi için destek olduğunu gösteriyor. . “

Kaynak: Glassnode

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap