Ethereum, XRP ve Litecoin Kalkışa Hazır Görünüyor

 Ethereum, XRP ve Litecoin Kalkışa Hazır Görünüyor

Büyük paraların üçü yeniden yükseliyor, farklı metrikler yükseliş zamanını işaret ediyor. İşte bu sonucu desteklenmesini sağlayan teknikler ve zincirleme metriklerdir.

Kripto pazarındaki sert düşüşlerin ardından Ethereum, XRP ve Litecoin geçen aylarda meydana gelen kayıpların bir kısmını geri kazanıyor gibi görünüyor. Farklı bir teknik endeksler ve zincirleme ölçümler, yükseliş eğiliminin sürdüğünü gösteriyor.

Ethereum Güçlü Destekten Geri Dönüyor

ETH fiyatlarının% 146’nın üzerinde arttığını gösteren önemli bir boğa mitinginin ardından Ethereum, geçen ayın 15’inde tükenme noktasına geldi. O günden beri, akıllı sözleşmeler devi% 27’lik bir burun kanaması aldı ve bu da 50 günlük üstel hareketli ortalamasını destek için test etmesine izin verdi.

Şimdiye kadar, bu EMA Eter’in daha fazla düşmesini önleyecek gibi görünmekte. Düşüş, bu kritik destek seviyesinden sıçradı ve fiyat son birkaç gün içinde% 15 arttı.

IntoTheBlock’un “Cari Fiyat Çevresindeki Paranın İçi Dışı” (IOMAP) modeline dayanarak, 50 günlük EMA’nın reddedilmesi, toplu olarak 203 ile 211 $ arasında 4,2 milyondan fazla ETH tutan 1,1 milyondan fazla adres tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor.

Bu büyük destek bariyeri korunabilirken, Ethereum’un arkasındaki satın alma baskısı önemli ölçüde arttı. Aslında IOMAP, 881.000’den fazla adresin 225 ila 232 dolar arasında 8,8 milyondan fazla ETH aldığını ortaya koyuyor.

Şimdi, bu alanın etrafındaki büyük arz, mevcut fiyatların düzeltilmesi durumunda bir engel oluşturabilir.

Analist Sawcruhteez , etereum ETH 232 dolarlık destek seviyesi devam ederse, Ether’in Aralık 2019 ortasından bu yana gördüğü yükseliş göstergelerine devam edecegini düşünüyor . Yükseliş trendinin devam etmesi durumunda ETH, 2019’un en yüksek seviyesi olan 363 dolari ‘ı tekrar denemek isteyebilir Sawcruhteez, böyle bir yükselişin neredeyse mevcut fiyat seviyelerinden% 50 artış göstereceğini söyledi.

Ethereum, şu anda 246 $ ‘a oturan% 23.6 Fibonacci düzelme seviyesi etrafında direnç gösteriyor  IntoTheBlock’un IOMAP modeli, bu fiyat seviyesinin etrafında 1,3 milyon ETH’ye sahip 492.000’den fazla adres olduğunu göstermektedir. Bu, boğaların epey zorlayabilir

XRP Çok Önemli Bir Aralıkta İşlem Görüyor

45 yıllık ticaret tecrübesi olan Peter Brandt , XRP’nin 20 Şubat’ta daha dik bir yükseliş için beklediğini  düşünüyor. Teknik analist, bu hamle ile para birimini 0.21 seviyesine götürecek bir geri çekilme beklentisine rağmen, TD sıralı göstergesinin sunduğu grafik trend çizgisi üstünde tutunabilir

Nitekim, son iki hafta boyunca bu destek seviseyi dört farklı şekilde test edildi ve XRP’nin daha fazla düşmesini engelledi.

Ek olarak, 100 günlük hareketli ortalama, da trend çizgisine çok yakın ve ekstra bir destek haraketi sağlar. Bu destek kümesi tarihsel olarak XRP’nin fiyatını belirler ve bu da onu büyük bir desteğe kavuştugunu söyleyebiliriz

Bu nedenle, seviyenin altına inmek, tepki olarak panik satışlari ile fiyatı daha da aşağı çekebileceğini savunuyor

Bununla birlikte, MA 200 GÜNLÜK ortalaması baz alınacak olursa, XRP yukarı doğru hareket ederek önemli bir direnç sağlayabilir. Bu hareketli ortalamanın seviyesi henüz test etmedigi görülse de MA 100 VE 200 GÜNLÜK ortalama arasındaki aralık, geçerli bir alış olmayan bir bölgedir.

Bu ortalaması alınan alanlardan güçlü bir çıkış veya düşüş belirlemesi gerekir yönünü doğru olarak görmek için

Litecoin bir kırılma Noktasında duruyor

Litecoin, yıl başından itibaren piyasa genelinde boğa sezonun da büyük ölçüde artış yakaladı.  kripto para birimleri fiyatlaranin o tarihten beri% 116’nın üzerinde değer kazandığını söyleyebiliriz Ancak, 13 Şubat’ta market zirvesine ulaşmış gibi görünüyor.

Bu çıkış noktasına ulaşmak, LTC’nin arkasındaki satış baskısında bir artıs oluşturdu ve% 33’ün değerinde düşüşü ne sebep oldu. Önemli düşüş eğilimi% 50 Fibonacci düzelme seviyesine ulaştı

Gann’ın% 50 geri çekme teorisine dayanarak, bu Fibonacci seviyesi “ tekrar alış ” için önemli bir fırsat olabilir. Litecoin bu alanı arkasında yeterli hacimde sıçrayabilirse son yıllardaki en yüksek ath sini yapabilir

IntoTheBlock’un IOMAP modeline göre, 56 dolarlık son düşüş, 270.000 adresin 59 ila 63 dolar arasında 5.75 milyondan fazla LTC satın almasına olanak sağladı Genel dirençle karşılaştırıldığında, Litecoin önemli bir destek seviyesi bulmadan önce 70 dolara kadar gidecek gibi görünüyor.

O zamana kadar, ayakta kalan yatırımcılar muhtemelen piyasaya geri dönecek, fiyatını daha da yükseltecek ve Gann’ın% 50 geri çekilme teorisinin doğrulanma şansını artıracaktı.

Bu teknik göstergelere dayanan yükseliş görünümüne bakılmaksızın, yatırımcılar% 50 Fibonacci düzeltme seviyesini altında ortaya çıkan tehlikeler konusunda dikkatli olmalıdır. Bu destek seviyesinde tutunamaz ise , geri dönüşü engellemek için tam anlamiyla yükselişi tetikleyebilir.

Koronavirüsün yaygın olarak yayılması , kripto piyasasın da büyük ölçüde aynı zamanda dünya çapında büyük ekonomiler arasında paniğe yol açtı . Panik çoğaldıkça toplamda kripto piyasasından 73 milyar doların üzerinde para çıkışı oldu
Sermayenin önemli ölçüde çıkışı Ethereum , XRP ve Litecoin dahil olmak üzere piyasada dijital varlıkların çoğunun çöküşü ne sebep oldu.

Bununla birlikte, yatırımcılar çeşitli makro ekonomik nedenlerle pazara tekrar giriyor gibi görünmektedir. Yeni yüksek seviyeler için yeni nakit girişleri olması gerekmekte piyasadaki karmaşık durumunun boğa rallisinin devamını getirecek mi izlemeye devam ediyoruz

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
4
 • hakan durmaz
  hakan durmaz
  ziyaretci
  2 sene önce

  Bekliyoruz Bakalım bu gidişat nereye kadar. uzun vadeli yatırım yaptım. Ripple ye güveniyorum. ve zamanını bekliyorum.

  Cevapla
  11
 • muhammet ali
  muhammet ali
  ziyaretci
  2 sene önce

  Saat gecenin bir vakti XRP (Ripple) 0.40 dan almıştım şuanda 0.20 de öyle bir düşüyorki hiç durmuyor. 0.40 lara çıksın satıcam bir daha almıcam.

  Cevapla
  8
 • hasan fenerbahce
  hasan fenerbahce
  ziyaretci
  2 sene önce

  Xrp Ripple Tarihi bir kayıp yaşattı bize. nereye gidiyor bu nereye

  Cevapla
  9
 • Furkan Sak
  Furkan Sak
  ziyaretci
  2 sene önce

  Çok güzel bir site çok memnunuz teşekkür ediyorum admin <3

  Cevapla
  11