Ex-BitMEX CEO’su Arthur Hayes’e Göre Extreme HODLing, Bitcoin’i (BTC) Tamamen Yok Edebilir

 Ex-BitMEX CEO’su Arthur Hayes’e Göre Extreme HODLing, Bitcoin’i (BTC) Tamamen Yok Edebilir

Zor durumdaki kripto değişim platformu BitMEX’in kurucu ortağı, aşırı HODLing’in Bitcoin’in (BTC) tamamen yok olmasına yol açabileceği konusunda uyarıyor.

yeni bir blogda İletiArthur Hayes, Bitcoin’in son on yılda devasa fiyat artışlarının, bir madeni parayı satmak yerine uzun vadede elinde tutma eylemi olan bir HODLing kültürüne yol açtığını belirtiyor.

Ancak BitMEX’in kurucu ortağı, madencilerin BTC ağını korumak için enerji harcadıkları için, altından farklı olarak Bitcoin’in değer elde etmek için kullanılması gerektiğini belirtiyor.

“Maliyetlerini karşılamak için madenciler, sosyal açıdan değerli bir jetonla ödeme almalıdır. Bu nedenle Bitcoin hareket etmelidir ve taraflar arasındaki hareket HODL kültürünün antitezidir. HODL kültürü f(x: maxima) değerine alındığında Bitcoin’in tamamen yok olmasına neden olur.

Tüm Bitcoin basıldığında ve madenciler artık yeni basılan Bitcoin biçiminde ağ ödüllerinden yeterli gelir elde edemezlerse, bunun yerine işlem ücretlerine güvenmek zorunda kalırlar. Hepimiz USB çubuklarımızı sımsıkı tutarak oturduğumuz için hiçbir Bitcoin el değiştirmezse, ağı destekleyen hiçbir hash gücü olmayacaktır. Ağ yok… değer yok.”

Bu senaryodan kaçınmak için Hayes, politika yapıcıların “çiftlikten masaya Bitcoin ekonomisini teşvik eden” bir düzenleyici ortam geliştirmeleri gerektiğini söylüyor.

Mart ayında Hayes ve BitMEX kurucu ortakları Benjamin Delo ve Samuel Reed, finansal kurumların hükümetin kara para aklama planlarını tespit etmesine ve bunlara karşı koymasına yardımcı olmasını gerektiren bir yasayı çiğnemekten suçlu bulundular.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), üçlünün BitMEX’in ABD’deki bireylere hizmet etmediğini iddia etmesine rağmen, kara para aklamayla mücadele protokollerini sürdürmede kasıtlı olarak başarısız olduğunu ve ABD merkezli müşterilerin işlemlerinden kâr elde ettiğini iddia etti.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Catalyst Labs/Sensvector
Yorum Yap