Fed’in “enflasyonun çok yüksek olduğunu” teyit etmesiyle Bitcoin tırmanıyor | CryptoSlate

 Fed’in “enflasyonun çok yüksek olduğunu” teyit etmesiyle Bitcoin tırmanıyor |  CryptoSlate

Bitcoin, bugün Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın doğrudan Amerikan halkına hitaben “enflasyonun çok yüksek olduğunu” ve “enflasyonu düşürmek için araçlarımız olduğunu” ilan etmesiyle %3 kadar yükseldi.

Powell ayrıca piyasaya yılın geri kalanında neler beklenebileceği konusunda bazı rehberlik etti ve şunları söyledi:

“Önümüzdeki birkaç toplantıda 50 baz puanlık artışlar masada olmalı.”

Kripto piyasası haberlere olumlu tepki verdi, Bitcoin toplantıdan sonraki bir saat içinde 40 bin dolarlık direnci test etti ve Ethereum 3 bin doları tehdit etti. Pazar analisti ve YouTuber Kevin Paffrath yorum yaptı,

“Bu en rahat, iyimser ve gerçekçi #FOMC Powell, şimdiye kadar duydum. Çok net rehberlik: Kolay olmayacak, ancak enflasyonu oranlarla aşağı çekerek “yumuşak” bir iniş elde etmeye çalışmak. 50 baz puan şimdi, 50 baz puan sonra 2, 25 sonra dezenflasyonu izliyoruz.”

Kripto, daha geniş finansal satışların ortasında sabit kalmaya devam ederken, genellikle bir enflasyon hedge’si olarak anılan Bitcoin’in, enflasyonun çok ısındığının onaylanmasıyla yükselmesi belki de şaşırtıcı değil. Ayrıca, 50 baz puanın üzerindeki yüksek faiz artışlarının olası olmadığına dair güvence, kripto yatırımcılarını rahatlatacaktır.

Bitcoin için kaldıraç oranı tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bitcoin’e yatırım yapmak için kaldıraç kullanan her zamankinden daha fazla yatırımcı ile, faiz oranlarının beklentinin ötesine geçmeyeceğine dair onay güven verici olacaktır. Kısa vadede bu, kaldıraçla Bitcoin satın alma maliyetinin artabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, yukarı yönlü potansiyel, birçokları için maliyetten daha ağır basabilir.

Kaynak: CryptoQuant

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap