Fidelity Makro Analistine Göre Bitcoin’in (BTC) Yükseliş ve Düşüş Günleri Bitti – İşte Nedeni

 Fidelity Makro Analistine Göre Bitcoin’in (BTC) Yükseliş ve Düşüş Günleri Bitti – İşte Nedeni

3,3 trilyon dolarlık bir yatırım firmasındaki bir makro analisti, Bitcoin’in (BTC) %1.000’in üzerine fırladığı ve ardından %80’lik çöküş yaşadığı günlerin sona erdiğini söylüyor.

Yeni bir Twitter dizisinde, Fidelity yöneticisi Jurrien Timmer anlatır 107.700 takipçisi, BTC’nin önceki boğa piyasalarında yaşadığı vahşi fiyat keşiflerinin, kurumsal yatırımcıların önde gelen kripto varlığını benimsemesiyle muhtemelen geçmişte kaldığını söylüyor.

“Yakın zamana kadar, Bitcoin genellikle boğa piyasaları sırasında yukarı yönlü ve ayı piyasaları sırasında aşağı yönlü gerçek değerini aşıyordu. Eğilim tükenene kadar çok az direnç gösteren veya hiç direnç göstermeyen bir momentum oyunuydu.”

Timmer, Bitcoin’in şu anda ağ büyümesine veya BTC’ye akın eden kullanıcı sayısındaki artışa dayalı bir talep eğrisini izlediğini söylüyor.

“Etkin piyasa hipotezi, geçmiş yılların sabit fiyat keşfinin yerini alıyor mu? Grafik [below] Bitcoin’in temellerini gösterir. Arz eğrisi S2F modeli (stok-akış) tarafından belirlenir ve talep eğrisi ağ büyümesi (Metcalfe Yasası) tarafından yönlendirilir…

Son aylarda Bitcoin fiyatı S2F modelini takip etmeyi bıraktı ve bunun yerine pembe çizgiye (talep modeli) sarıldı. Bu bana mantıklı geliyor.”

Kaynak: Jurrien Timmer/Twitter

Timmer’a göre talep modeli, Bitcoin’i, yatırımcıların fiyat düzeltmeleri sırasında BTC biriktirdiği ve varlık arttığında BTC’yi verimli bir şekilde boşalttığı verimli iki yönlü bir pazar haline getiriyor.

“Bitcoin’in değeri giderek daha fazla yatırımcı tarafından daha iyi anlaşıldıkça, Bitcoin baygınlık geçirdiğinde daha verimli bir birikim ve ay geldiğinde daha kararlı dağıtım olabilir. Bu, iki yönlü bir piyasa yapan şeydir.”

Timmer ayrıca daha büyük yatırımcıların girişinin muhtemelen Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketini yeniden şekillendireceğini söylüyor.

“Unutmayın, fiyat ödediğiniz şeydir, ancak değer aldığınız şeydir. İlk günlerde, çoğu yatırımcı sadece fiyatı biliyordu. Ancak yatırımcılar değerlemeyi daha iyi anladıkça, Bitcoin’in patlamanın ilk günlerine benzemesi daha az olasıdır ve geleneksel bir risk varlığı gibi davranmaya başlayabilir.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/digitalart4k
Yorum Yap