Filipinler ABD’nin Twitter hesabı, NFT düşüşünü teşvik etmek için saldırıya uğradı

 Filipinler ABD’nin Twitter hesabı, NFT düşüşünü teşvik etmek için saldırıya uğradı

Fungible token (NFT) dolandırıcıları, Pazartesi akşamı Filipinler Üniversitesi’nin resmi Twitter hesabının kontrolünü ele geçirdi ve sahte bir airdrop’u destekleyen birkaç tweet attı.

İlgili makaleye bakın: Twitter korsanı, sahte Azuki NFT düşüşünü tanıtmak için doğrulanmış hesapları devraldı

Hızlı gerçekler

Saldırganlar, Twitter hesabını “takashi murakami” – bir Japon sanatçının adı – olarak yeniden adlandırdı ve “Murakami Çiçek Tohumları” NFT’lerinin bir airdrop’u hakkında tweet attı. Tweetler, NFT’lerin talep etmekte özgür olduğunu ancak insanların “gaz” ücreti ödemesini gerektirdiğini iddia etti. Filipinler Üniversitesi’ne göre sahte tweet’ler o zamandan beri silinmiş olsa da, hesap henüz kurtarılmadı. ifade Salı günü. Hindistan başbakanı Narendra Modi ve Eğitim Bakanlığı da dahil olmak üzere son aylarda birçok tanınmış şahsiyet ve enstitünün Twitter hesapları bu tür hack’lerin kurbanı oldu.

İlgili makaleye bakın: Hindistan Başbakanı Twitter hesabı hacklendi, sahte tweet Bitcoin’in yasal ihale olduğunu iddia ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap