Finansal Danışmanların Çoğunluğunu Kripto Yatırımlarına Yeşil Işık Vermeye İkna Edecek Şeyler: Rapor

 Finansal Danışmanların Çoğunluğunu Kripto Yatırımlarına Yeşil Işık Vermeye İkna Edecek Şeyler: Rapor

Yeni veriler, ABD’deki finansal danışmanların kripto alanına yatırım yapmaya devam etmeleri için ne gerektiğini ortaya koyuyor.

Yakın tarihli bir Nasdaq’a göre anket Kriptoya yatırım yapmayı düşünen 500 finansal danışmanın %72’si, düzenleyicilerin spot borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması halinde müşterilerinin varlıklarını kripto para birimlerine yatırmaya istekli olacak.

Çalışma, menkul kıymet komisyoncularının ezici çoğunluğunun önümüzdeki 12 ay içinde kripto varlıklarına maruz kalmalarını artırmayı planlarken, hiçbirinin bunu azaltmayı planlamadığını ortaya koyuyor. Ayrıca, toplam katılımcıların %86’sının önümüzdeki 12 ay içinde kripto tahsislerini artırmayı planladığını, %0’ının ise azaltmayı planladığını belirledi.

Ayrıca, %50’si halihazırda Bitcoin (BTC) vadeli ETF’lerini kullandıklarını söylerken, %28’i bir yıl içinde alım satıma başlamayı planladıklarını söylüyor.

Nasdaq’ta dijital varlık endeksi araştırması başkanı Jake Rapaport’un belirttiği gibi,

“Son on yılda, finansal danışmanlar varlıkları endeks fonlarına kaydırmaya odaklandı. Dijital varlıkları yatırım stratejilerine dahil ederken, müşterileri için geniş varlık sınıfı gösterimi sunabilecek benzer bir araca güçlü ilgi gösteriyorlar.

Anket yaptığımız danışmanların büyük çoğunluğu ya kriptoya tahsis etmeye başlamayı ya da mevcut kripto tahsislerini artırmayı planlıyor. Talep artmaya devam ettikçe, danışmanlar artık müşteri konuşmalarına hakim olan kripto sorununa kurumsal bir çözüm arayacak.”

Ancak, ETF’lerden söz edilmesine rağmen, ankete katılanların çoğu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 2022’de bir ETF onaylayacağına inanmıyor.

Anket, yalnızca %38’inin bu yıl bir spot ETF onayını öngördüğünü, %31’inin olası olmadığını ve %24’ünün ne olası ne de olası olmadığını ortaya koyuyor.

Finansal danışmanlar ayrıca, müşterileri için ideal bir kripto tahsisinin portföylerinin %6’sı olacağını da belirtiyorlar.

Bloomberg analistlerinin önceki bir raporuna göre SEC, gelecek yıl bir spot piyasa Bitcoin ETF’sini potansiyel olarak onaylayabilir.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/RDVector/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap