Fiyat Düşüşünün Ardından Bitcoin ve Ethereum Kayar

 Fiyat Düşüşünün Ardından Bitcoin ve Ethereum Kayar

Bitcoin ve Ethereum, son fiyat düşüşünde piyasaya öncülük etmişti. Uzun vadede daha fazla zarara uğramaktan kaçınmak isteyen yatırımcıların çok fazla kar elde etmesine neden oldu. Bununla birlikte, yatırımcılar madeni para biriktirmeye devam ettikçe yılmazlar. Bunun sonucu, hem Bitcoin hem de Ethereum için yoğun çıkışlar oldu ve her iki dijital varlık için de negatif bir net akışa yol açtı.

Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Geri Dönmüyor

Bitcoin, haftanın başında 40.000 doların altına düştü ve beraberinde uzun bir tasfiye dalgası getirdi. Bu fiyatlar, bu arada duyarlılığın çoğunlukla olumsuz olduğunu gördü, ancak birikenler için torbalarını artırmak için iyi bir zaman oldu ve döviz çıkışları bunu doğruluyor.

İlgili Okuma | TA: Ethereum 3K Doların Üzerinde Sabit, Artışlar Neden Sınırlandırılabilir?

Geçen gün için, döviz çıkışları, girişleri 200 milyon dolardan fazla aştı. Bitcoin’in merkezi borsalardan çıkarılması 1,1 milyar dolara çıkarken, aynı dönemde girişler 886,4 milyon dolarda kaldı.

Aynı eğilim, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için de geçerliydi. Çıkışlar da girişlerin önüne 70 milyon dolardan fazla çıktı. Toplamda 658,2 milyon dolarlık giriş vardı ve çıkışlar 729,2 milyon dolara kadar çıktı.

📊 Günlük Zincir Üzerinde Değişim Akışı#Bitcoin $BTC
➡️ 886.4 milyon dolar
⬅️ 1,1 milyar dolar çıkış
📉 Net akış: -236.2 milyon dolar#Ethereum $ETH
➡️ 658,2 milyon dolar
⬅️ 729,2 milyon dolar çıkış
📉 Net akış: -70,9 milyon dolar#bağ (ERC20) $USDT
➡️ 816.5 milyon dolar
⬅️ $648.4M çıkış
📈 Net akış: +168,0 milyon $https://t.co/dk2HbGwhVw

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 13 Nisan 2022

Tether Daha Fazla Birikme Diyor

Borsalara akan Tether miktarı, çıkana kıyasla yatırımcıların birikim eğilimini sürdürmesini de destekliyor. Çoğunlukla yatırımcılar Tether’lerini borsalara taşırken, büyük bir kısmı Bitcoin ve Ethereum’a giden kripto para birimleri satın alabilmeleri içindir.

İlgili Okuma | Shiba Inu Robinhood Listesinde Nasıl %20 Arttı, Volatiliteye Dikkat Edin

Geçtiğimiz gün içinde 816,5 milyon dolar merkezi borsalara taşındı ve 648,4 milyon dolar çekildi. Bu, borsalara taşınan 168 milyon dolarlık pozitif bir net Tether akışı gördü.

Bitcoin için -45,4 milyon dolar ve Ethereum için -74,4 milyon dolar negatif net akış kaydeden önceki günün aynı eğilimini takip ediyor. Tether ayrıca 132,3 milyon dolarlık pozitif bir net akış kaydetti ve bu da yatırımcıların düşüş trendi boyunca biriktiğini gösteriyor.

BTC 40.000 doların üzerine çıktı | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD
US News Money’den öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik
Yorum Yap