Flipkart, e-ticaretin geleceğini keşfetmek için inovasyon laboratuvarını başlattı

 Flipkart, e-ticaretin geleceğini keşfetmek için inovasyon laboratuvarını başlattı

Hindistan e-ticaret pazarı Flipkart, Web 3.0 ve metaverse kullanım örneklerini keşfetmeyi planlıyor. karşılığı olmayan belirteçleryeni girişimi Flipkart Labs kapsamında sanal vitrinler, kazan-kazan ve diğer blok zinciri teknolojileri, şirket dedi.

İlgili makaleye bakın: Çin e-ticaret devi JD.com, devlet medyasının eleştirilerine rağmen NFT’ler sunuyor

Hızlı gerçekler

Bengaluru merkezli Flipkart Labs, müşteri deneyimini yeniden tanımlama, dijital ticareti hızlandırma ve lojistik ve tedarik zinciri konularında araştırmalar için bir araç olarak da hizmet verecek. Flipkart Labs, “e-ticareti yeniden tanımlayabilecek ve alışveriş deneyimini geliştirebilecek teknoloji tabanlı çözümler oluşturacak ve oluşturacak” diyen şirket, markalar, tüccarlar, girişimler ve teknoloji uzmanları ile işbirliği yapacağını da sözlerine ekledi. Flipkart Kamera, kuruldu satın alma işleminden sonra AR/VR girişimi Scapic’in Kasım 2020’de kurulan şirketi, o zamandan beri birden fazla 3D ve artırılmış gerçeklik tabanlı sürükleyici alışveriş deneyimi uyguladı. “Web 2.0’dan Web 3.0’a bir paradigma kaymasının ilk günlerindeyiz ve web/internetin ademi merkeziyetçilik, açıklık ve daha fazla kullanıcı faydası kavramları üzerine inşa edilen bu evrimi, e-ticaret de dahil olmak üzere birçok alanda derin bir etkiye sahip olacaktır. Flipkart Labs ürün stratejisi ve dağıtım başkan yardımcısı ve başkanı Naren Ravula dedi.

İlgili makaleye bakın: NFT’ler oyun seviyesini yükseltiyor ve her şey parayla ilgili değil

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap