Fortnite’ın Epic Games, Metaverse Play’de 2 Milyar Dolar Artırdı

 Fortnite’ın Epic Games, Metaverse Play’de 2 Milyar Dolar Artırdı

Bu makaleyi paylaş

Artış, firmanın değerlemesini 31,5 milyar dolar olarak gösteriyor.

Epic Games 2 Milyar Dolarlık Artışı Kapattı.

Epic Games, Metaverse’de uzun sürüyor.

Battle Royale vuruşunun arkasındaki oyun şirketi Fortnite Pazartesi günü 2 milyar dolarlık bir zam tamamladığını ve firmanın para sonrası öz sermaye değerini 31.5 milyar dolara çıkardığını duyurdu. Sony ve LEGO sahibi KIRKBI, zam için 1 milyar dolar yatırım yaptı. Sony’nin yatırımı, firmanın Temmuz 2020 ve Nisan 2021 zamlarına 450 milyon dolar katkıda bulunmasının ardından geldi.

İçinde bir pazartesi blog yazısı, firma fonları “şirketin Metaverse’i inşa etme vizyonunu ilerletmek ve devam eden büyümesini desteklemek için” artırdığını söyledi. Duyurular, fonların nasıl harcanacağına dair belirli ayrıntıları paylaşmasa da, üç firmadan temsilciler, zammı tartışırken Metaverse’e yaslandı.

Sony Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, “Yaratıcıların ve kullanıcıların zamanlarını paylaştığı bir alan olan Metaverse alanındaki ilişkimizi derinleştirmek için Epic’e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. KIRKBI CEO’su Søren Thorup Sørensen, şirketinin Epic Games’i “gelecekteki Metaverse’e uzun vadeli bir odaklanma ile” yolculuğunda desteklemekten memnuniyet duyduğunu da sözlerine ekledi. Epic CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney, fonun Metaverse’i inşa etmeye gideceğini söyledi ve onu “oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve yaratıcıların bir topluluk oluşturup gelişebileceği” bir alan olarak nitelendirdi.

Metaverse hala gevşek bir şekilde tanımlanmış bir kavram olsa da, teknoloji meraklıları bu terimi, insanların arkadaşlarıyla, işleriyle ve sanal dünyalarda daha fazlasıyla bağlantı kurabilecekleri yeni nesil bir İnternet sürümüne atıfta bulunmak için kullanıyor. Cryptocurrency hayranları, blockchain teknolojisinin geleceğin İnternetini destekleyebileceğine ve kullanıcılara katılımları için para kazanmanın bir yolunu sunduğuna inanıldığından, Web3 ile birlikte Metaverse hakkında sık sık konuşurlar. Hype ivme kazandıkça Metaverse’i inşa etmeyi vaat eden projelere milyarlarca dolar sermaye tahsis edildi. Muhtemelen en dikkate değer gelişme Ekim ayında Facebook’un “Metaverse’i hayata geçirmek” için Meta olarak yeniden markalaştığını duyurduğu zaman geldi. O zamandan beri Samsung, Adidas, JPMorgan ve HSBC gibi şirketler, uzaya girme konusundaki ilgilerinin sinyalini verdi. Fortnite’ın yaratıcısı, hızla büyüyen bir listeye yalnızca en son eklenen kişidir.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

AVAX veya LUNA’da 600 $’a kadar kazanın

Önümüzdeki 100 milyon insanı kriptoya getirme hedefimizle Celsius, topluluğumuz için her zaman en iyi deneyimleri ve fırsatları sağlamaya çalışıyor. Buna arama yapmak da dahildir…

HSBC, Zengin Asyalı Müşteriler için Metaverse Fonu Planlıyor

Dünyanın en büyük çok uluslu bankalarından ve finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan HSBC, zengin Asyalı müşterileri için Metaverse odaklı bir fon başlattı. HSBC Metaverse’i İkiye Katladı HSBC…

Facebook Sahibi Meta, Metaverse için Uygulama İçi Jetonları Tartıyor

Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’ın kısa süre önce yeniden markalaşan ana şirketi Meta’nın sanal para birimi, sosyal jetonlar ve küçük işletme kredileri başlatarak finans sektörüne girmeyi düşündüğü bildiriliyor….

Decentraland Eyes Metaverse Moda Haftası Önünde Toplandı

Decentraland’ın MANA tokeni, Metaverse Moda Haftası etkinliğinin öncesinde potansiyel bir kırılma için yükseliş momentumu oluşturuyor gibi görünüyor. Decentraland, Metaverse Moda Haftası’na Ev Sahipliği Yapıyor MANA…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap