FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Elon Musk’ın Twitter Devralma Planları Arasında Sosyal Medyayı Düzeltmenin Yollarını Açıkladı

 FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Elon Musk’ın Twitter Devralma Planları Arasında Sosyal Medyayı Düzeltmenin Yollarını Açıkladı

FTX kripto para borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, gelecekte sosyal medya platformlarına erişim ve işlevselliğin nasıl iyileştirileceğine dair vizyonunu paylaşıyor.

Milyarder Bloomberg Markets and Finance ile yaptığı röportajda diyor Sosyal medya alanındaki en büyük sorunlardan biri, zincirler arası çözümlere odaklanma eğiliminde olan blok zinciri alanının aksine, platformlar arasında veri geçişinin olmamasıdır.

“Şu anda sosyal medyanın en büyük sorunlarından biri çok sayıda platformun olması ve tüm platformların birbirinden tamamen bağımsız olması.

Facebook’ta tweet görme özelliği yok. Facebook’ta birine mesaj atarsanız, WhatsApp bile okuyamaz [even though] aynı şirket.

Farklı platformlar arasında birlikte çalışabilirliğin olmadığı gerçekten dağınık bir sistem.”

FTX CEO’su, yukarıdan aşağıya denetleme politikalarının, çok az kişinin genel halk arasında dünya çapındaki konuşmaları kontrol etme gücüne sahip olduğu anlamına geldiğini ekliyor.

“Burada sahip olduğunuz ikinci bir sorun [involves] ılımlılık. Şu anda tüm sosyal medya için moderasyon politikası nedir? Temelde üç adam.

Neyin sansürleneceğini seçen üç şirketi yöneten insanlar. Bunun bozuk bir model olduğunu gördük.”

Olası çözümler söz konusu olduğunda, Bankman-Fried, kullanıcı gönderilerini tek bir ekosistemde bulunan tüm platformlara dağıtmak için blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmayı önerir.

“İşte gerçekten heyecan verici olacağını düşündüğüm şeyin özü. Bir blok zinciri alırsınız, gerçek temel mesajları doğrudan blok zincirine koyarsınız.

Bunun anlamı, teoride herhangi bir platformun aynı mesaj setlerine erişebileceğidir. Yani Facebook, Twitter veya platform ne olursa olsun, hepsi tüm mesajları kullanıyor. Hepsi bu blok zincirine yazabilir, hepsi ondan okuyabilir.

Bunlar, aynı evrende yaşayan farklı arayüzlerdir. [Then] bu ağ sorunlarının çoğunu çözen ve daha fazla rekabete izin veren platformlar arasında birlikte çalışabilirliğe sahipsiniz, çünkü bu, yeni insanların kullanıcı tabanı büyümesi açısından kilometrelerce geride kalmadan alana girebileceği anlamına geliyor.”

Girişimci, varsayımsal blockchain destekli sosyal medya modelinde ılımlılığın nasıl her platformun takdirine bağlı kalacağını tartışarak sözlerini sonlandırıyor.

“Ilımlılık söz konusu olduğunda, farklı kararlar veren farklı platformlara sahip olabilirsiniz. İki kişinin iki farklı platformu vardır, ancak her birine aynı temel mesaj kümesi erişilebilir.

Bu ağ etkisi problemiyle uğraşmak zorunda değiller ama neyi sansürleyecekleri, neyi sansürlmeyecekleri konusunda biraz farklı kararlar veriyorlar.

Bu, en azından bazı tüketici seçenekleri verebilir. En azından insanlara seçenekler sunabilir.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/aurielaki

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap