FTX Crypto Exchange CEO’su Sam Bankman-Fried, Algoritmik Stabil Paraları Başka Bir Şey Olarak Çağırmanın Zamanının Geldiğini Söyledi

 FTX Crypto Exchange CEO’su Sam Bankman-Fried, Algoritmik Stabil Paraları Başka Bir Şey Olarak Çağırmanın Zamanının Geldiğini Söyledi

FTX kripto para borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, bu hafta en iyi iki kripto paranın şaşırtıcı kayıplar yaşamasının ardından stabilcoinlerin geleceğini tartıyor.

Bankman-Fried yakın zamanda tweetlendi Luna Foundation Guard’ın TerraUSD’sinin (UST) ABD doları (USD) sabitini kaybetmesi ve Terra’yı (LUNA) da onunla birlikte düşürmesinin ardından sözde stablecoin’lerin nasıl ayrı ve daha iyi tanımlanmış tanımlara sahip olması gerektiği hakkında.

“Son zamanlarda birinin gündeme getirdiği iyi bir nokta: gerçekten ‘stablecoin’ birden fazla farklı anlama geliyor.

Bunun anlamı, ‘ABD banka hesabında 1:1 ABD doları ile desteklenen stabilcoin’dir.

ABD düzenlemelerinin mevcut taslaklarının ilk adım olarak lisanslamak istediği şey bu.”

O zaman FTX CEO’su bahseder katı bir şekilde dolar rezervleriyle değil, varlık ve borçların bir karışımıyla desteklendikleri için oynaklık ve riske duyarlı diğer stabilcoin katmanları.

“Bir diğeri, ‘likit borç varlıkları, hazineler ve USD tarafından >= 1:1 sabit para desteklidir’. Sıfır olmayan fiyat riski, ancak genellikle 1$’a çok yakın kalıyorlar çünkü geri alınabilirler.

Örneğin [Tether] USDT, bu çökme sırasında $1’ın birkaç %’si içinde kaldı ve [I’m] 1 milyar doların üzerinde işitme başarıyla kullanıldı.

Üçüncüsü, ‘çok değişken bir varlık tarafından >= 1:1 oranında stabilcoin desteklidir.’

Bunlar ‘algoritmik’ stabil paralardır. Altta yatan çökerse, aşağı inebilirler. Çok fazla. örneğin UST.”

Çözüm söz konusu olduğunda, Bankman-Fried öneriyor Halihazırda daha geniş stablecoin terminolojisi şemsiyesi altına girenlerin farklı versiyonlarına farklı tanımlar uygulamak.

“Aslında tüm bunlar için aynı kelimeyi kullanmamalıyız. ‘Algoritmik stablecoin’ler’ dediğimiz şey, itibari para destekli stablecoin’ler gibi gerçekten istikrarlı değil.

Daha çok yapılandırılmış ürünlere benziyorlar ve riski haklı çıkarmak istiyorlarsa yukarıya ihtiyaçları var.

Bu, kriptodaki insanlar için o kadar önemli görünmeyebilir, çünkü algoritmik stabilcoinlerin fiat destekli olanlardan oldukça farklı olduğunu zaten biliyoruz. Ancak politika alanında bu mesaj genellikle kaybolur. Bu konuda net olmamız gerekiyor” dedi.

CEO, Bankman-Fried’in Eylül 2020’de SushiSwap (SUSHI) merkezi olmayan borsanın (DEX) yönetici anahtarlarına erişim kazanması ışığında FTX’in LUNA’nın yardımına gelip gelmeyeceğini soran bir soruya yanıt olarak, CEO diyor Olası değil.

“Bu zor olabilir – gerçek, dürüst cevap, muhtemelen UST veya LUNA’nın 0’a (veya her ikisine) gitmesi gerektiğidir.

İkisini de kurtarmanın bir yolu yok. (Ve LUNA’yı feda etseniz bile UST’nin mandalını kurtarmanın herhangi bir yolu olup olmadığı şu an için net değil.)”

Yazma sırasında, TerraUSD %41.7 düştü ve şu anda 0.49 $ değerinde.

Bu arada Terra, bir hafta önce 80 doların üzerindeyken 11 Mayıs’a kadar bir dolara düşerek patladı. LUNA, gün içinde %99.03 düştü ve yazı yazılırken 0,006645 $ fiyatla fiyatlandı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/ŞeftaliShutterStock/Natalia Siiatovskaia/Andy ChipusSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap