FTX Crypto Exchange CEO’su Sam Bankman-Fried, Trading App Giant Robinhood’da Önemli Hisse Aldı

 FTX Crypto Exchange CEO’su Sam Bankman-Fried, Trading App Giant Robinhood’da Önemli Hisse Aldı

Kripto borsası platformu FTX’in CEO’su, ticaret devi hissesinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşmasının ardından Robinhood’da önemli bir pozisyon satın alıyor.

Bir açıklamaya göre dosyalama ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Sam Bankman-Fried, hisse senedi tüm zamanların en düşük seviyesi olan 7.71$’ı gördükten sonra yaklaşık 650 milyon$’a şirketin 56.27 milyon hissesini satın aldı.

Hisse o zamandan beri toparlandı ve yazı yazılırken 10.74 dolardan el değiştiriyor. Bankman-Fried’in satın alımı, popüler menkul kıymetler ticareti ağının %7,6’sına sahip olduğunu gösteriyor.

SEC belgesinde Bankman-Fried, Robinhood’un çalışma veya iş yapma şeklini değiştirmeyi planlamadığını, bunun yerine satın almayı iyi bir yatırım fırsatı olarak gördüğünü açıkça belirtiyor.

“Raporlayan kişiler, hisselerin çekici bir yatırımı temsil ettiği inancıyla hisseleri satın aldı. Raporlayan kişiler, [stocks] bir yatırım olarak kabul edilir ve şu anda ihraççının kontrolünü değiştirmeye veya etkilemeye yönelik herhangi bir eylemde bulunma, bu amaca veya etkiye sahip herhangi bir işleme katılma niyetinde değildir.”

Geçen ay kadrosuna Ethereum katman-2 ölçekleme çözümü Polygon (MATIC), Dogecoin rakibi Shiba Inu (SHIB) ve finansal hizmetler ağı Compound (COMP) gibi yeni dijital varlıkları ekleyen Robinhood, kabul eder Bankman-Fried’in hisse senedi değerlendirmesi ile.

“Elbette bunun da cazip bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. En iyi müşteri tabanına sahibiz, harika yeni ürünler sunuyoruz ve teslim edecek ekibe sahibiz.”

Robinhood tarafından sunulan diğer kripto varlıkları arasında, piyasa değeri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), popüler meme token Dogecoin (DOGE), BTC alternatifi Litecoin (LTC), ETH meydan okuyucu Solana (SOL) ve Bitcoin gibi kripto para birimlerine göre önde gelen dijital varlıklar yer alıyor. Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Ethereum Classic (ETC).

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/ValDan22/Fotomay
Yorum Yap