Girişim Sermayesi Devi Andreessen Horowitz, Kripto ve Web3 Araştırma Laboratuvarını Başlattı

 Girişim Sermayesi Devi Andreessen Horowitz, Kripto ve Web3 Araştırma Laboratuvarını Başlattı

Silikon Vadisi merkezli bir yatırım firması, kripto ve blockchain dünyası genişleyip olgunlaştıkça inovasyona ve problem çözmeye odaklanmak için yeni bir teknolojik araştırma laboratuvarı kuruyor.

Yeni bir basın açıklamasında, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz duyurur Web 3.0 alanında “akademik teori dünyaları ile endüstri uygulamaları arasında köprü kurmaya yardımcı olmak” için a16z Crypto Research’ün doğuşu.

“Portföyümüz ve diğerleriyle birlikte uzaydaki önemli sorunları çözmek ve gelecek nesil bilim ve teknolojisini ilerletmek için yakın çalışacak yeni bir multidisipliner laboratuvar türü olan a16z Crypto Research’ün kuruluşunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. internet.”

Araştırmanın başkanı, araştırma alanı Web 3.0’ın geleceğine odaklanan Stanford ve Columbia Üniversitelerinde bilgisayar bilimi profesörü olan Tim Roughgarden olacak.

Bay Roughgarden’a kıdemli araştırma danışmanı olarak katılmak, Stanford Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi ve elektrik mühendisliği profesörü olarak görev yapan kriptografi uzmanı Dan Boneh’dir.

Multidisipliner ekibin diğer kurucu üyeleri Joseph Bonneau, Benedikt Bünz, Scott Duke Kominers ve Valeria Nikolaenko’dur.

Yeni akademik araştırma dalı, yeni fikirlerin uygulanmasına öncelik verecek ve bu amaçla, dört özel ekip aşağıdaki iş akışını kullanarak birlikte çalışacak:

“(1) Kesin olarak açık problemleri çözmek için fikirler üretin.
(2) Bu fikirleri hayata geçiren üretim düzeyinde kod yazın.
(3) Fikirlerimizin ve uygulamamızın geçerli düzenlemelere uygun olduğundan emin olun.
(4) Bulgularımızı daha geniş Web3 topluluğuyla paylaşın.”

Andreessen Horowitz, 2022 boyunca kripto para birimi alanında aktifti. Ocak ayında, firmanın yeni bir kripto girişim fonu için 3,5 milyar dolar ve dijital varlıklara odaklanan girişimlere odaklanan bir fon için 1 milyar dolar artırmayı planladığı ortaya çıkmıştı.

Daha sonra Mart ayının başlarında firma, önde gelen altcoin Ethereum’u (ETH) stake etmeye odaklanan merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan Lido DAO’ya (LDO) 70 milyon dolar yatırım yaptı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/A. Solano/Nikelser Kate

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap