Gitcoin’in COVID-19 ve ETH 2.0 Projeleri

 Gitcoin’in COVID-19 ve ETH 2.0 Projeleri

En son Gitcoin finansman turunda, Ethereum topluluğu koronavirüs, Ethereum 2.0 ve kripto eğitimi konusundaki çabaları desteklemek için devreye girecek.

Ethereum’daki bir topluluk finansman platformu Gitcoin, 5. fon eşleştirme turunu Vitalik Buterin ve diğerlerinin yardımıyla başlatıyor. ETH 2.0 ve COVID-19 araştırma projeleri başı çekiyor.

Ethereum’a Kamu Mal Fonu

Gitcoin, sermaye ve geliştiriciler arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı oluyor. Şimdi, bu köprüyü sağlık krizlerini içerecek şekilde genişletiyor.

Son fon yuvarlak gelmiştir dahil COVID-19 için fon refah ve araştırma amacıyla Gitcoin bir “halk sağlığı fon” bölümü. Öne çıkan diğer bölümler arasında ETH 2.0 gelişmeleri ve medya çabaları yer alıyor.

Toplam 250.000 $ eşleştirilmiş fondan 100.000 $ teknoloji ve halk sağlığı için belirlenmiştir. Medya için 50.000 dolar daha tahsis edildi.

Vitalik Buterin teknoloji finansman turuna 90.000 dolar ve halk sağlığına 50.000 dolar katkıda bulundu. Eşleşti geri kalan paranın gelecek 0xEffalt , tanınmış Ethereum geliştirici ve Gitcoin.

ETH 2.0 için planlanan lansman beş aydan daha kısa bir süre uzaklıktadır ve gerekli altyapı öncelikle Ethereum Vakfı ve ConsenSys tarafından sağlanan hibelerle finanse edilmiştir.

Bununla birlikte, Gitcoin, daha güçlü bir Ethereum ve DeFi oluşturmaya yardım etmek isteyenler için topluluk fonu açtı.

ETH 2.0 müşterileri olan Lighthouse ve Sigma Prime, Gitcoin’in sırasıyla 42.600 DAI ve 38.660 DAI artışıyla ikinci dereceden fonlama turlarında muazzam bir başarı elde etti.

Halk sağlığının eklenmesiyle Gitcoin, sadece açık kaynaklı kripto projelerine değil, ihtiyaç sahiplerine sermaye akışını görecek daha geniş bir harekete açılıyor.

Yorum Yap