Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Gizlilik Odaklı Bitcoin Sidechain Oluşturma Yarışması Başladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Gizlilik Odaklı Bitcoin Sidechain Oluşturma Yarışması Başladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yarışma geçen hafta başladı ve gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’i (ZEC) bir yan zincir (ana blok zincirine bağlı ayrı bir blockchain ile ) Bitcoin drivechain olarak başarıyla uygulayabilen geliştiriciler için BTC 6.1’e kadar potansiyel toplam ödülleri içeriyor.

Bir drivechain, madencilerin yan zincir üzerindeki fonları etkili bir şekilde tuttuğu bir tür Bitcoin yan zinciridir . Bitcoin kullanıcıları, Bitcoin’in ana zincirinde mevcut olmayan çeşitli özelliklere erişmek için BTC’yi tamamen farklı bir blok zinciri olan bir drivechain’e gönderebilir . Bunun sonucu olarak Bitcoin’e yapılan %51’lik bir saldırı , madencilerin drivechain’de tuttuğu fonları çalabileceği anlamına geliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sztorc ilk olarak drivechain fikrini bir Kasım 2015 blog yazısında açıkladı . Araştırmacı bu proje üzerinde çalıştı, çünkü Bitcoin Hivemind olarak bilinen eşler arası protokolünü uygulamak için bir yola ihtiyacı vardı .

Bu yarışmanın hedefleri neler?

Sztorc için, bu yarışmanın amacı, drivechain projesine bakmak için gereken zamanı telafi etmek, yazılımı denemek ve süreçte harika bir şey inşa etmektir.
Ona göre, Zcash belirli nedenlerden ötürü bir yan zincir şablonu yoluyla uygulamak için altcoin olarak seçildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap