Gizlilik Odaklı Bitcoin Sidechain Oluşturma Yarışması Başladı

Blockchain geliştiricilerinin , bağımsız bir BTC araştırmacısı Paul Sztorc tarafından başlatılan yeni bir Bitcoin (BTC) yarışmasını kazanması ve BTC 6.1 (53.600 USD) ödül fonundan faydalanması için on gün yeterli değildi . Ancak, yarışmacıların hala en az 12 günleri var.

Yarışma geçen hafta başladı ve gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’i (ZEC) bir yan zincir (ana blok zincirine bağlı ayrı bir blockchain ile ) Bitcoin drivechain olarak başarıyla uygulayabilen geliştiriciler için BTC 6.1’e kadar potansiyel toplam ödülleri içeriyor.

Bir drivechain, madencilerin yan zincir üzerindeki fonları etkili bir şekilde tuttuğu bir tür Bitcoin yan zinciridir . Bitcoin kullanıcıları, Bitcoin’in ana zincirinde mevcut olmayan çeşitli özelliklere erişmek için BTC’yi tamamen farklı bir blok zinciri olan bir drivechain’e gönderebilir . Bunun sonucu olarak Bitcoin’e yapılan %51’lik bir saldırı , madencilerin drivechain’de tuttuğu fonları çalabileceği anlamına geliyor.

Sztorc ilk olarak drivechain fikrini bir Kasım 2015 blog yazısında açıkladı . Araştırmacı bu proje üzerinde çalıştı, çünkü Bitcoin Hivemind olarak bilinen eşler arası protokolünü uygulamak için bir yola ihtiyacı vardı .

Bu yarışmanın hedefleri neler?

Sztorc için, bu yarışmanın amacı, drivechain projesine bakmak için gereken zamanı telafi etmek, yazılımı denemek ve süreçte harika bir şey inşa etmektir.
Ona göre, Zcash belirli nedenlerden ötürü bir yan zincir şablonu yoluyla uygulamak için altcoin olarak seçildi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi